Kahvehanelerimize oyun izni verilsin

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kahvehaneciler Odası Başkanlığı, kahvehanelerde Korona virüs önlemleri çerçevesinde oyun oynatılmamasının odaya bağlı üyelerin büyük bir maddi – manevi kaybına neden olduğunu belirtti.   Kahvehaneciler Odası Başkanı Necati Daşlıca, mevcut şartlarda kahvehaneci esnaflarının SGK, Vergi, kira, personel giderlerini bile karşılayamaz duruma geldiklerini dile getirirken, “Nevşehir Kahveciler Esnaf Odası Başkanlığımızda kayıtlı bulunan esnaflarımızın Korona virüs sebebiyle..

Kahvehanelerimize oyun izni verilsin
Yazar : Tarih : Okunma : 31 kişi Yorum Yap
REKLAM ALANI 1100 X 90

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kahvehaneciler Odası Başkanlığı, kahvehanelerde Korona virüs önlemleri çerçevesinde oyun oynatılmamasının odaya bağlı üyelerin büyük bir maddi – manevi kaybına neden olduğunu belirtti.  

Kahvehaneciler Odası Başkanı Necati Daşlıca, mevcut şartlarda kahvehaneci esnaflarının SGK, Vergi, kira, personel giderlerini bile karşılayamaz duruma geldiklerini dile getirirken, “Nevşehir Kahveciler Esnaf Odası Başkanlığımızda kayıtlı bulunan esnaflarımızın Korona virüs sebebiyle kapalı bulunan esnaflarımız işyerlerini 01. 06. 2020 tarihi itibariyle normalleşme süreciyle birlikte yeniden faaliyete geçirdiler. Kahvehanelerimiz yaklaşık 500 yıllık bir kültürün mirasıdır. Vatandaşlarımız stres atmak, arkadaşlarıyla okey, tavla, oyun kağıdı ve benzeri oyunlar oynamak için kahvehanelerimize gelmektedir. Normalleşme süreciyle açılan işyerlerimizde oyun oynanmaması nedeniyle müşterilimiz işyerlerimize gelmemektedir. Mevcut durumda iş yerlerimiz günlük masraflarının yanı sıra SGK, Vergi, Personel giderlerini bile karşılayamamaktadır. Bu şartlarda ödeyebilmesi de mümkün gözükmemektedir” açıklamasında bulundu.https://www.facebook.com/nevesob/

http://www.nevsehirhaber.com.tr/baskan-daslicadan-tesekkur/

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kıraathane ve kahvehanelerde belirli kurallara tabi olarak artık oyun oynanmasına izin verilmeli” dedi.

Kahvehane ve kıraathanelerde oyun oynanmasına izin verilmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kıraathane ve kahvehaneler seçim zamanı meydanlardan daha çok önem arz eden, toplum kültürümüzün en önemli parçalarından birisi. Fakat halen oyun oynanmasına izin verilmediği için esnafımız yalnızca çay, kahve satışı ile günü geçirmeye çalışıyor. Belirli kurallara tabi olarak artık oyun oynanmasına izin verilmeli” dedi.

Belirli kurallara tabi olarak artık oyun oynanmasına izin verilmeli.

Gün içerisinde yalnızca çay kahve ile maliyetini çıkartmaya çalışan kahvecilerin oyun oynanmasını istediklerini hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kahvehaneler, kıraathaneler 16’ncı yüzyıldan beri var olan, özellikle bizim toplumumuzun ortak değerlerinden olan bir kültürdür. Orada yapılan sohbetler, fikir paylaşımları, oynanan oyunlar, karşılıklı içilen çaylar, bunların hepsi kültürün bir parçasıdır.

Tüm siyasetçilerin halka en hızlı ve doğrudan ulaştığı yerler kahvehanelerdir. Seçim zamanları meydanlardan daha büyük önem arz eden kahvehanelere şimdi sahip çıkma zamanı. Pandemi sürecinde kapalı olan kahve ve kıraathanelerin normalleşme süreci ile birlikte açılması oldukça sevindirici oldu. Fakat halen oyun oynanmasının önü açılmadı” diye konuştu.

REKLAM ALANI 1100 X 90
Zafer Ertosun (iletisim@nevsehirhaber.com.tr) Websitesi

hhhhhhhhhhhhhh