Muharrem İnce’nin hareketini tasvip etmiyoruz

NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Muharrem İnce’nin önümüzdeki günlerde başlatacağını açıkladığı hareketi desteklemediklerini, tasvip etmediklerini söyledi.   Başkan Gülmez, “Sayın Muharrem İnce biliyorsunuz bizim Cumhurbaşkanı adayımızdı. Yalova Milletvekilliğinin ardından Grup Başkan Vekilliğimizi yaptı. Ardından genel başkanlığa aday olmuştu. Genel Başkanlığı kazanamayan Sayın İnce daha sonra Cumhurbaşkanı adayımız olmuştu. Biz Nevşehir parti örgütleri olarak kendisine önemli..

Muharrem İnce’nin hareketini tasvip etmiyoruz
Yazar : Tarih : Okunma : 19 kişi Yorum Yap
REKLAM ALANI 1100 X 90

NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Muharrem İnce’nin önümüzdeki günlerde başlatacağını açıkladığı hareketi desteklemediklerini, tasvip etmediklerini söyledi.  

Başkan Gülmez, “Sayın Muharrem İnce biliyorsunuz bizim Cumhurbaşkanı adayımızdı. Yalova Milletvekilliğinin ardından Grup Başkan Vekilliğimizi yaptı. Ardından genel başkanlığa aday olmuştu. Genel Başkanlığı kazanamayan Sayın İnce daha sonra Cumhurbaşkanı adayımız olmuştu. Biz Nevşehir parti örgütleri olarak kendisine önemli destek sağladık. Nevşehir’de miting düzenlenmiş ve ilçelerimizde de ziyaretler yapılmıştı. Cumhurbaşkanlığı yarışını kaybeden Sayın İnce Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Sayın Genel Başkanımızla bir araya gelmişti. O toplantıdan sonra kendisinin genel başkanlığa aday olmayacağını söylemesine karşın seçimlerden 1 ay sonra partinin bir an önce olağanüstü kurultaya gitmesi için imza toplamaya başladı. Yeterli imza toplanamayınca kendisinin Genel başkanlık adaylığı da olmadı. Biliyorsunuz geçtiğimiz ay partimizin genel kurultayı yapıldı. Kurultaya parti delegeleri alındı. Bende orada divan kurulunda görev aldım. Sayın İnce bu kurultayımızın ardından yine çıkıp kendisinin genel başkanlığında bir hareket başlatacağını açıkladı. Bu hareketin bir parti mi olacağı ya da ne olacağı konusunda bir açıklama yok henüz. Parti kurabilmek için büyük bir ekonomik güç gerek. Sayın İnce bu gücü nereden alacak doğrusu merak ediyorum. Biz bu hareketi tasvip etmiyoruz. Partimizin böyle bir hareketle kamuoyu önünde tartışılır hale getirilmesini istemiyoruz. Biz kurultayımızı iktidar kurultayı olarak yaptık. Muharrem İnce’nin bu çıkışı partiye zarar verir. Burada bir takım bilinmeyenler var. Bu hareketin başarılı olacağına inanmıyoruz. Partimizde bölünme söz konusu olmaz. Kendisini destekleyenlere bir bakın. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisini destekliyor. A Haber kendisini destekliyor. Bunlarda gösteriyor ki İnce’nin CHP’ye zarar verebilmesi için kendisini destek veriyor. Kendisinin aklı selim bir şekilde düşünmesi gerektiğini düşünüyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

REKLAM ALANI 1100 X 90
Zafer Ertosun (iletisim@nevsehirhaber.com.tr) Websitesi

hhhhhhhhhhhhhh