1. ve 2. amatör futbol ligleri birleştiriliyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ASKF Genel Başkanı Mustafa Avcı, Pandemi sürecinin tüm dünyada, Türkiye’de ve Nevşehir’de futbol organizasyonlarını olumsuz etkilediğine dikkat çekerken, yeni futbol sezonunda Nevşehir’de 1. ve 2. amatör küme futbol liglerinin birleştirileceğini söyledi.   Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Avcı, “Pandemi süreci tüm dünyada, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de futbolu olumsuz etkiledi. Biliyorsunuz Play-off müsabakalarını başlatmıştık…

1. ve 2. amatör futbol ligleri birleştiriliyor
Yazar : Tarih : Okunma : 47 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ASKF Genel Başkanı Mustafa Avcı, Pandemi sürecinin tüm dünyada, Türkiye’de ve Nevşehir’de futbol organizasyonlarını olumsuz etkilediğine dikkat çekerken, yeni futbol sezonunda Nevşehir’de 1. ve 2. amatör küme futbol liglerinin birleştirileceğini söyledi.  

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Avcı, “Pandemi süreci tüm dünyada, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de futbolu olumsuz etkiledi. Biliyorsunuz Play-off müsabakalarını başlatmıştık. Çeyrek finalin ilk maçından sonra Nevşehir’de maçlar tatil edildi. TFF konuyla ilgili oldukça ciddi çalışmalar yaptı. Maçların bir ara oynanmasına karar verildi ancak sağlık bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda oynanmamasına karar verildi. Bu arada illerden görüşleri de soruldu. Biz 2. amatör küme futbol müsabakalarını hiç oynatamamıştık. Dolayısıyla 1. ve 2. amatör küme futbol liglerinin birleştirilmesini talep ettik. Bu da kabul edildi. 2020 -2021 futbol sezonunda katılan futbol ekiplerimizin sayısına bakarak bir lig oluşturacağız” diye konuştu. 

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın