1000 adet fidan dağıtıldı

NEVŞEHİR(MHA) Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında  denetimli serbestlik müdürlüklerinde bulunan kamuya yararlı bir işte çalıştırılma yaptırımına hükmedilen yükümlülerin ağaçlandırma faaliyetlerine katılarak topluma yeniden kazandırılması, ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolü çalışmalarına katkıda bulunulması, “Adalet Ormanları” kurulması, ağaç dikim ve bakım çalışmalarına destek olunması amacıyla 25 Eylül 2019 tarihinde ikili işbirliği protokolü imzalanmıştı. İmzalanan ikili..

1000 adet fidan dağıtıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 100 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında  denetimli serbestlik müdürlüklerinde bulunan kamuya yararlı bir işte çalıştırılma yaptırımına hükmedilen yükümlülerin ağaçlandırma faaliyetlerine katılarak topluma yeniden kazandırılması, ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolü çalışmalarına katkıda bulunulması, “Adalet Ormanları” kurulması, ağaç dikim ve bakım çalışmalarına destek olunması amacıyla 25 Eylül 2019 tarihinde ikili işbirliği protokolü imzalanmıştı.

İmzalanan ikili işbirliği protokolü kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül”ün adliyeye yolu düşen her vatandaşa fidan dağıtımı yapılacağını belirtmesi üzerine Nevşehir adliyesinde fidan dağıtımı yapıldı.

Nevşehir Adliye Sarayında Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce kurulan stantta çam, meşe, sedir türlerinde 1.000 adet fidan dağıtımı yapıldı.

Etkinliğe Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Nevşehir Baro Başkanı Av. Necmi Öncül, Cumhuriyet Savcısı Engin Demirci, Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Kaplan, Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, adliye, baro ve kurum personelleri ile vatandaşlar katıldılar.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın