11 Köyde GES Projeleri Tamamlandı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ili genelindeki köylerin en büyük sorunlarından içme suyu kuyularının elektriği ile ilgili; Merkeze bağlı Alacaşar, Balcın, Boğaz, Çardak, Çiftlik, Kozaklı İlçesine bağlı Abdi, İmran, Kalecik, Kanlıca, Karahasanlı, Karasenir Köylerinde İçme suyu Güneş Enerji Santralleri (GES) yapımı tamamlandı. İl Özel idaresi tarafından Merkeze bağlı Basansarnıç ve Özyayla, Acıgöl’e bağlı Ağıllı, Kurugöl ve Karacaören, Avanos’a bağlı..

11 Köyde GES Projeleri Tamamlandı
Yazar : Tarih : Okunma : 62 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ili genelindeki köylerin en büyük sorunlarından içme suyu kuyularının elektriği ile ilgili; Merkeze bağlı Alacaşar, Balcın, Boğaz, Çardak, Çiftlik, Kozaklı İlçesine bağlı Abdi, İmran, Kalecik, Kanlıca, Karahasanlı, Karasenir Köylerinde İçme suyu Güneş Enerji Santralleri (GES) yapımı tamamlandı.

İl Özel idaresi tarafından Merkeze bağlı Basansarnıç ve Özyayla, Acıgöl’e bağlı Ağıllı, Kurugöl ve Karacaören, Avanos’a bağlı Akarca, Göynük, Altıpınar ve Topaklı, Derinkuyu’ya bağlı Doğala, Kuyulutatlar ve Özlüce, Gülşehir’e bağlı Abuşağı, Emmiler, Hacıhalilli, Ovaören, Oğulkaya ve Terlemez, Hacıbektaş’a bağlı Çiğdem, Karaovalar, Büyükburunağıl, Kayaaltı ve Hasanlar ile Ürgüp’e bağlı Şahinefendi, Sarıhıdır, Taşkınpaşa, Mustafapaşa, olmak üzere toplam 27 köye daha Güneş Enerji Santralleri (GES) yapılacak.

Yapılması planlanan yerlerin bitiminde GES olmayan diğer köylerimize de en kısa sürede Güneş Enerji Santralleri yapılması planlanmakta.

Proje kapsamında yapılan 1/5000 ölçekli nazım imar planına ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planına, Bakanlık Makamının oluru ile izin verildi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın