Gram Altın 400 Seviyesini Bekliyor

Nevşehir altın ve sarrafiyenin öncü isimlerinden Nurullah Uzer bu pandemi döneminde yatırım yapacaklara kademeli alımların daha kazançlı olacağını söyledi. 20 Nisan 2020 Pazartesi saat 16 civarlarında ons altın 1679 dolar seviyelerine ulaşmıştı. Önce ons altından bahsedelim daha sonra gram altından bahsedelim Ons altında fiyat yükselişi oldu bunun sebeplerini diğer yazımızda anlatmıştık. Kademeli alımlar yapılabileceğini de..

Gram Altın 400 Seviyesini Bekliyor
Yazar : Tarih : Okunma : 122 kişi Yorum Yap

Nevşehir altın ve sarrafiyenin öncü isimlerinden Nurullah Uzer bu pandemi döneminde yatırım yapacaklara kademeli alımların daha kazançlı olacağını söyledi.

20 Nisan 2020 Pazartesi saat 16 civarlarında ons altın 1679 dolar seviyelerine ulaşmıştı.

Önce ons altından bahsedelim daha sonra gram altından bahsedelim

Ons altında fiyat yükselişi oldu bunun sebeplerini diğer yazımızda anlatmıştık.

Kademeli alımlar yapılabileceğini de söylemiştik nitekim beklenen oldu ve yükselişler devam etti.

1675 ve 1690 seviyelerinin kritik dirençler olduğunu ve aşarsa 1702 ve 1720 seviyelerinden de bahsetmiştik ki bu da oldu.  Şu sıralar 1730 seviyelerinde dolaşmakta.

Bf trend osilatörlerine yani öncü ve gecikmeli göstergelere bakıldığında da zaten 1690 ve 1720 seviyelerindeki dirençlerini kırarsa yükselmesi beklenebilirdi ve 1728-1731 seviyelerinde dolaşmaktadır.

Ons altında pozitif yöndeki eğilimin korunmasını beklemekle birlikte, iyimser bir haber akışı ile kar satışlarının da hızlı şekilde geleceği kanaatindeyim.

Global bağlamda salgına yönelik vakaların sayısının yatay hale gelmesi ile birlikte ekonomik faaliyetlerin yeniden başlaması ile kur cephesinde bir miktar gevşeme söz konusu oldu.

Gram altına gelince gram altında milletimizde bir psikolojik olarak sanırım anlaşılmaz bir 400 seviyesi bekleniyor. Bu seviyeye gelmesi için daha yolu var gibi görünüyor gram altının.

385 civarlarında dolaşan gram altın bu seviyeyi kırarsa çok net diyebilirim ki 388,7 – 389,4 tl arası dolaşacaktır. Kısa vadeli yatırımcılara kademeli alımlar öneriyoruz fakat uzun vadeli dönemde yatırımcı elindeki nakit ve likidite akışına göre yatırım yapmalı.

Zafer Ertosun (nevsehirhabergazetesi@gmail.com) Websitesi