55 Yıldır yapılan yardım neden kesildi?

NEVŞEHİR(MHA) Bu yıl 56. Ulusal 30. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16 -18 Ağustos tarihleri arasında ilçede yapıldı.Her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığına yapılan başvuru sonucunda etkinliğimize düzenli olarak Etkinlik organizasyonunda kullanılmak üzere belli bir oranda maddi yardım yapılmaktaydı. Ancak bu yıl yardımın yapılmayacağı bildirildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hacıbektaş Belediye..

55 Yıldır yapılan yardım neden kesildi?
Yazar : Tarih : Okunma : 68 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Bu yıl 56. Ulusal 30. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16 -18 Ağustos tarihleri arasında ilçede yapıldı.
Her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığına yapılan başvuru sonucunda etkinliğimize düzenli olarak Etkinlik organizasyonunda kullanılmak üzere belli bir oranda maddi yardım yapılmaktaydı. Ancak bu yıl yardımın yapılmayacağı bildirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, “Bu sene Kültür ve Turizm Bakanımızla 2 defa Bakanlıkta görüşmemiz esnasında tarafıma ve Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Faruk Sarıaslan’a 2019 yılında da en üst oranda yardım yapılacağı bakanımız tarafından bizzat söylenmiştir. Fakat Hacıbektaş Belediyesine gelen 17.09.2019 tarihli Bakanlık yazısında talebin uygun görülmediği bildirilmiştir. Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Faruk Sarıaslan bu konu ile ilgili 25.09.2019 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a yanıtlaması için yazılı soru önergesi vererek bu yardımın 55 yıldır düzenli olarak yapılırken bu yıl neden verilmediğini ve verilmeme sebebinin siyasi, ideolojik ve mezhepsel nedenlerden dolayı mı olduğunu sormuştur. Bizlerde Hacıbektaş Belediyesi ve Hacıbektaş Halkı olarak Kültür ve Turizm Bakanımızın da katıldığı etkinliğimize bu yardımın yapılmama sebebini merak ediyor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın