Aile Hekimi Dr.Hakan GÜRBÜZ’ün Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Aile Hekimi Dr.Hakan GÜRBÜZ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajında; “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık iradesinin Samsun’dan başlayarak, tüm Türkiye’ye yayıldığı bir gündür ve Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin emsalsiz özverisi ve yüce..

Aile Hekimi Dr.Hakan GÜRBÜZ’ün  Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : 23 kişi Yorum Yap
Aile Hekimi Dr.Hakan GÜRBÜZ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajında;
“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık iradesinin Samsun’dan başlayarak, tüm Türkiye’ye yayıldığı bir gündür ve Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin emsalsiz özverisi ve yüce Meclisimizin cesur kararlarıyla yürütülen İstiklal Savaşı, millet egemenliğine dayanan, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır.
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet edilmiştir. Gençliğimizin her bakımından da iyi yetiştirilmesi, spora yönlendirilmesi, kafa ve beden sağlığı ile kötü alışkanlıklardan uzak durulması açısından büyük önem arz etmektedir. Kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesiller yetiştirmek hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle;Aziz Türk Milletinin
“Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” içtenlikle kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, geleceğimizin mimarı olacak genç kardeşlerime sevgi ve saygılar sunuyorum.
zafer ertosun (zafer_ertosun@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın