“altında ve gümüşte güleryüz emojisini görebiliriz.”

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer borsa, altın ve gümüş varlıklarının dünyada oluşan veya oluşabilecek krizde piyasalar hakkında yatırımcılara bilgiler verdi. Uzer “Borsa da gerçekleşen sert satışlar neticesinde yükselen bir altın trendi gözlemliyoruz hafta ortasında sebep olarak en başta Yunanistan ile yaşanan gerilim olarak gösterilebilir. Netice itibariyle neredeyse her varlıkta fiyat artışı olmakta..

“altında ve gümüşte güleryüz emojisini görebiliriz.”
Yazar : Tarih : Okunma : 39 kişi Yorum Yap

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer borsa, altın ve gümüş varlıklarının dünyada oluşan veya oluşabilecek krizde piyasalar hakkında yatırımcılara bilgiler verdi.

Uzer “Borsa da gerçekleşen sert satışlar neticesinde yükselen bir altın trendi gözlemliyoruz hafta ortasında sebep olarak en başta Yunanistan ile yaşanan gerilim olarak gösterilebilir.

Netice itibariyle neredeyse her varlıkta fiyat artışı olmakta bunu sebebi ise Avrupa birliğinin 750 milyar euroluk destek paketi hatta bunun da devamı gelecek gibi görünüyor.

Bu güven oluşturularak, borsanın düşmesi; gümüş ve altın gibi varlıkların yükselmesine neden oldu.

Avrupa birliğinin ikinci bir desteği bekleniyor eğer bu olursa tekrar borsada bir düşüş ve altında ciddi anlamda yükselme gözlenebilir.

Eğer borsa 116 bin trendinden aşağı hareket ederek 115 bin 527 direncine düşer ve kırar ise borsada tehlike, altında ve gümüşte ise güleryüz emojisini görebiliriz.

Altında yine kademeli alımları öneriyoruz. Her ne kadar osilatörler AL verse de Yunanistan ortamı yok olacaktır savaş öyle kolay oluşturulacak bir kaos değildir. Yunanistan olayı biter ve Avrupa birliği ikinci bir desteği yapmaz ise altın doğal seyrinde veya yükseliş halinde olacaktır.

Borsada düşüş ve altında yükseliş seyrini devam ettirecek önemli konulardan biride ABD’nin Houston kentinde bulunan Çin konsolosluğunu 22 Temmuz Çarşamba gününden itibaren 72 saat içerisinde kapatma kararı alması. ABD’nin kararının ardından Çin’in karşı hamle yaparak Vuhan kentinde bulunan ABD konsolosluğunu kapatma kararı olabilir.

Gram Altın pazartesi açılışını 395 – 400 tl civarında yaparken, Çarşamba gün içerisinde 403 ila 410 tl seviyelerinde dolaştığı gözlendi.

Çeyrek altın pazartesi açılış ve gün içerisinde 658-660 seviyelerinde dolaşıyorken çarşamba gününü en düşük 664 en yüksek 675 tl civarında geçirdi.

Yatırımcılara sevgi ve saygılarımı sunar hayırlı alışverişler dilerim.” dedi

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın