Basın toplumsal kalkınma ve gelişmenin önemli unsurlarından

NEVŞEHİR(MHA) TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Yayımladığı mesajında Gazetecilerin gününü kutlayan Alkan, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarıyla donanmış bir medyanın, toplumsal kalkınma ve gelişmenin sağlanmasında önemli yeri bulunduğunu ifade etti. Türkiye’nin gelişen ekonomisi ve güçlenen demokrasisine özgür ve öz güvenli basının katkısının..

Basın toplumsal kalkınma ve gelişmenin önemli unsurlarından
Yazar : Tarih : Okunma : 117 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında Gazetecilerin gününü kutlayan Alkan, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarıyla donanmış bir medyanın, toplumsal kalkınma ve gelişmenin sağlanmasında önemli yeri bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’nin gelişen ekonomisi ve güçlenen demokrasisine özgür ve öz güvenli basının katkısının büyük olduğunu vurgulayan TÜGVA İl Temsilcisi Alkan, “İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde, kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek Ülkemizin kalkınmışlık düzeyine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan ve kamu hizmetlerinin devamlılığında önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, tüm basın çalışanlarına meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın