Başkan Çiftçi’den dünya gazeteciler günü kutlama mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çiftçi, gazetecilerin kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak, kısık seslerin sesini kitlelere duyurmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Basın mensuplarının dünyanın en önemli mesleklerinden birini icra ettiğini kaydederken,..

Başkan Çiftçi’den dünya gazeteciler günü kutlama mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : 81 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çiftçi, gazetecilerin kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak, kısık seslerin sesini kitlelere duyurmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Basın mensuplarının dünyanın en önemli mesleklerinden birini icra ettiğini kaydederken, en temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracının gazetecilik mesleği olduğunu belirtti. Gazetecilerin, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunduğunu vurgulayan Başkan Çiftçi, “Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan siz değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar dilerim” dedi.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın