Başkan Feralan’dan evde kalın çağrısı

Başkan Feralan’dan evde kalın çağrısı NEVŞEHİR(MHA) Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Korona Virüsünün en çok risk grubu içerdiği 65 ve daha üst yaş grubundakilere seslenerek evde kalın dedi. Feralan, “Millet olarak zor günler geçiriyoruz. Bugünlerde daha itidalli, aklı selim davranılmalı. Devlet yetkililerinin açıklamalarına uygun hareket edilmeli. Bunun aynı zamanda dinimizin..

Başkan Feralan’dan evde kalın çağrısı
Yazar : Tarih : Okunma : 24 kişi Yorum Yap

Başkan Feralan’dan evde kalın çağrısı

NEVŞEHİR(MHA) Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Korona Virüsünün en çok risk grubu içerdiği 65 ve daha üst yaş grubundakilere seslenerek evde kalın dedi.

Feralan, “Millet olarak zor günler geçiriyoruz. Bugünlerde daha itidalli, aklı selim davranılmalı. Devlet yetkililerinin açıklamalarına uygun hareket edilmeli. Bunun aynı zamanda dinimizin gereği olduğu bilinmeli. Evden dışarı çıkılmamalı. Gençler de dikkatli olmalı. Bana bir şey olmaz dememeli. Dışarda gezerek aile fertlerine virüs taşıyıcısı olmamalı. Yaşlılar ölürken genç hastaların ızdırap içinde hastanede yattıkları göz ardı edilmemeli. Evimizde vaktimizi kaza namazı kılarak, Kur’an-ı ve tefsirini okuyarak, Hadis-i şerifler üzerinde tefekkür ederek ve dua ederek değerlendirmeliyiz. Sokağa çıkıp hastalık virüsü bulaşan kişi emre uygun davranmadığından haram işlemiş olur. Birlik beraberlik içinde, komşularla dayanışma halinde, paniğe kapılmadan bu zor günleri aşmaya çalışalım. Allah (c.c) tüm insanlarımızın yâr ve yardımcısı olsun” ifadelerinde bulundu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın