class="post-template-default single single-post postid-14523 single-format-standard">

Başkan Gülmez’den iktidara eleştiriler

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, AKP iktidarına ince eleştirilerde bulundu.   Gülmez, “Nevşehir’de çevre yolunun durumu belli. Otopark maalesef yok. Hızlı tren nerede?. Duyumlarımıza göre AKP Nevşehir Milletvekili Karaman’da hızlı tren açılışına gitmiş. Karaman’da açılışa katılacağınıza Sayın Açıkgöz Nevşehir’de hızlı tren açılışı için uğraşsaydınız daha iyi olurdu. Uçak seferleri deseniz o sıkıntılı. Zaman..

Başkan Gülmez’den iktidara eleştiriler
Yazar : Tarih : Okunma : 30 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, AKP iktidarına ince eleştirilerde bulundu.  

Gülmez, “Nevşehir’de çevre yolunun durumu belli. Otopark maalesef yok. Hızlı tren nerede?.

Duyumlarımıza göre AKP Nevşehir Milletvekili Karaman’da hızlı tren açılışına gitmiş. Karaman’da açılışa katılacağınıza Sayın Açıkgöz Nevşehir’de hızlı tren açılışı için uğraşsaydınız daha iyi olurdu.

Uçak seferleri deseniz o sıkıntılı. Zaman zaman Antalya’ya gidiyoruz uçakla. O da Kayseri’den binip gidebiliyorsunuz uçakla. Antalya uçaklarının yüzde 80 Kapadokya bölgesinden gidiş geliş yapan insanlarla dolu. Kapadokya’da bir havalimanı var ama uçak seferi yok. Bu konuda AKP milletvekilleri ya yetersiz ya da Kayseri lobisi ağır geliyor.

Her iki organize sanayi bölgemizde de doğalgaz yok. Organize sanayi bölgelerindeki esnaflar aldatılmaktadır. Tüm ilçelere doğalgaz gelecek dediler. Acıgöl’ de, Kozaklı ‘da, Hacıbektaş’ ta, Derinkuyu’ da doğalgaz yok.

Ülke geneline baktığımızda; enflasyon inecek pahalılık bitecek dediler. Enflasyonun inmesini bırakın bu yıl enflasyon % 300. Pahalılık herkesin ortak sorunu.

Hatta partimize gelip sokağa çıkalım, yürüyüş yapalım diyorlar. Biz insanların sokağa çıkmasını engellemeye çalışıyoruz.

Dolar inecek dediler. Geçen sene dolar 6 lira idi şimdi 18 lira. Yarında ne olacağı belli değil. Yerli ve milli uçağımızı ve otomobilimizi yapacağız dediler, ne milli ne de yerli uçağımız ve otomobilimiz de yok.

Halkımızın refah seviyesini yükselteceğiz dediler, halk geçen seneki yaşantı şartlarını mumla arıyor. Genç işsizlerimizin oranı % 30’larda. Eğitimde, sağlıkta kalite artacak dediler dünya sıralamasında en son sıralardayız.

Hekimlerimiz grevdeydiler. Biz onların bu haklı mücadelesini destekliyoruz. Hekimin çıplak maaşını düşünürseniz maalesef gece bekçilerinden daha az maaş alabiliyorlar.

Şehir içi yolcu taşımacılığında kartlı sisteme geçilsin dedik. Aldığımız bilgilere göre yılbaşına kadar bu sisteme geçilecekmiş. Bu konudaki çalışmasından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın