Başkan Özmen’in feryadı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, özellikle korona virüs tedbirleri kapsamında tezgahlarını açamayan pazarcı esnaflarının feryatlarını dillendirdi. Başkan Özmen, “Sabahın dördünden gecenin onuna kadar, kar, yağmur, fırtına demeden çocuklarının rızkı için tezgah açıp bu güne kadar işler nasıl diye sorana Allah’a şükür çorbamız kaynıyor diyerek şükür eden 122 tane esnafım ve ülkemizde binlercesi zor..

Başkan Özmen’in feryadı
Yazar : Tarih : Okunma : 66 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, özellikle korona virüs tedbirleri kapsamında tezgahlarını açamayan pazarcı esnaflarının feryatlarını dillendirdi.

Başkan Özmen, “Sabahın dördünden gecenin onuna kadar, kar, yağmur, fırtına demeden çocuklarının rızkı için tezgah açıp bu güne kadar işler nasıl diye sorana Allah’a şükür çorbamız kaynıyor diyerek şükür eden 122 tane esnafım ve ülkemizde binlercesi zor durumda. Giyimci, ayakkabıcı, züccaciyeci, hırdavatçı, oyuncakçı esnaflarımız haftalardır tezgah açamıyorlar. Bu insanlar zaten sektörel bazda sıkıntılılar. Günü birlik açtıkları tezgahlarında evlerini geçindiren insanlar bu esnaflar esnaf kefaletten kredi alsalar dahi ödeyemezler. Valiliğimizin sosyal yardımlaşmasından faydalanmazlar. Ahilik kültüründen dolayı kimseye el açamazlar. Yani durumları içler acısı ve hala belirsizlikleri devam ediyor. Buradan değerli devlet büyüklerime sesleniyorum; kimseyi rencide etmeden bu gururlu insanlara yardım eli uzatalım. Esnaf memleketin ışığıdır, lütfen söndürmeyelim” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın