Bir tuhaf bayram daha

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’de Mart ayından itibaren başlayan korona virüs vakalarıyla birlikte Ramazan bayramından sonra bir tuhaf bayramlaşma daha kutlanacak.   Ramazan bayramında 81 ilin tamamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte zaten bayramlaşmalar düzenlenememiş, vatandaş sokağa bile çıkamamıştı. Ancak kurban bayramında da Vatandaşın maske – sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat etmeleri uyarısında bulunuluyor.   Ülkemizde son dönemlerde..

Bir tuhaf bayram daha
Yazar : Tarih : Okunma : 22 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’de Mart ayından itibaren başlayan korona virüs vakalarıyla birlikte Ramazan bayramından sonra bir tuhaf bayramlaşma daha kutlanacak.  

Ramazan bayramında 81 ilin tamamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte zaten bayramlaşmalar düzenlenememiş, vatandaş sokağa bile çıkamamıştı. Ancak kurban bayramında da Vatandaşın maske – sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat etmeleri uyarısında bulunuluyor.  

Ülkemizde son dönemlerde vaka sayılarının 900’ler seviyesinde devam etmesi bir çok dünya ülkesinde görülen vaka ve ölüm artışları karşısında oldukça sevindirici. Bu bir nebzede sevindirici tablonun bayram ziyaretleriyle gölgelenmemesi gerekiyor.  

Nevşehir’de siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının hemen hemen tamamında bayramlaşma programları yapılmayacak. Yani geçtiğimiz sene ki o bol tokalaşmaları, kafa kafaya tokuşturmaları, sarılıp öpüşmeleri anlaşılan o ki bir süre daha rafa kaldıracak gidiyiz.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın