Birlik Başkanlığından yeni tedbirlerle ilgili bilgilendirme

Birlik Başkanlığından yeni tedbirlerle ilgili bilgilendirme NEVŞEHİR(MHA Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı market ve toplu taşıma araçları coronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Değerlendirmede; “İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Korona virüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi. Ayrıca tüm..

Birlik Başkanlığından yeni tedbirlerle ilgili bilgilendirme
Yazar : Tarih : Okunma : 51 kişi Yorum Yap

Birlik Başkanlığından yeni tedbirlerle ilgili bilgilendirme

NEVŞEHİR(MHA Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı market ve toplu taşıma araçları coronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Değerlendirmede; “İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Korona virüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi. Ayrıca tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları, geçici bir süreliğine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek. İl/ilçelerde tüm marketler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verecek. Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek. Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak. İl/ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek; araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak” ifadelerine yer verildi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın