Birlik Vakfından İHD ve baro başkanlarına kınama

NEVŞEHİR(MHA) Birlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Gürbüz Dinç, Diyanet İşleri Başkanı hakkındaki açıklamaları nedeniyle İHD ve 3 ilin baro başkanlarını kınadı. Dinç, “Diyanet İşleri Başkanımız Muhterem Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesi nedeniyle İHD, İstanbul, Ankara ve İzmir baro başkanlarının açıklamalarını kabul etmiyor, Millet adına reddediyoruz. Biliyoruz ki, Bunlar kalbi mühürlenmiş, gönlü kararmış, organizatörler, uygulayıcılar..

Birlik Vakfından İHD ve baro başkanlarına kınama
Yazar : Tarih : Okunma : 62 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Birlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Gürbüz Dinç, Diyanet İşleri Başkanı hakkındaki açıklamaları nedeniyle İHD ve 3 ilin baro başkanlarını kınadı.
Dinç, “Diyanet İşleri Başkanımız Muhterem Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesi nedeniyle İHD, İstanbul, Ankara ve İzmir baro başkanlarının açıklamalarını kabul etmiyor, Millet adına reddediyoruz. Biliyoruz ki, Bunlar kalbi mühürlenmiş, gönlü kararmış, organizatörler, uygulayıcılar ve destekçileri bedbahtlardır. Biliyoruz ki bu bedbahtlar, bütün semavi dinlere, insan fıtratına ve ahlaka karşı olanlardır. Biliyoruz ki bu bedbahtlar, Devletimizin dirliğine, Milletimizin birliğine karşı olanlardır. Biliyoruz ki bu bedbahtlar, başarılarımıza ve güzelliklerimize karşı olanlardır. Bu bedbahtlar bilsinler ki, ne ağababalarına, ne kendilerine ne de şakşakçılarına bu ülkede geçit yoktur. Kendilerine cevabı bu millet gerektiğinde vermiştir. Yine gerektiği şekliyle verecektir” ifadelerinde bulundu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın