Çakıllı’da karantina uygulaması sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda korana virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında salgının önlenmesi, halk sağlığının korunması amacıyla Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı Köyü 05 Nisan tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantina altına alındı. Köye giriş ve çıkışlar yasaklandı. Söz konusu karar gereğince Çakıllı köyünde vatandaşların kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışına çıkmamaları,..

Çakıllı’da karantina uygulaması sürüyor
Yazar : Tarih : Okunma : 44 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda korana virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında salgının önlenmesi, halk sağlığının korunması amacıyla Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı Köyü 05 Nisan tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantina altına alındı. Köye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Söz konusu karar gereğince Çakıllı köyünde vatandaşların kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışına çıkmamaları, izolasyon kurallarına uymaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

Söz konusu karantina uygulamasının ilerleyen günlerde yapılacak değerlendirme ile kaldırılıp, devam edeceğine karar verilecek.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın