Ceylan’dan uzaktan eğitim bilgilendirmesi

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçe milli eğitim müdürü Yılmaz Ceylan, okulların tatil edilmesiyle başlayan uzaktan eğitim ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Ceylan, “TRT-EBA TV uzaktan eğitim yayınları 23 Mart 2020 Pazartesi günü başladı. Bir haftadır devam eden eğitimlere tüm öğrenciler kendilerine ayrılan saat dilimlerinde katıldılar. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’tan gelen son dakika açıklaması ile okullar 30 Nisan..

Ceylan’dan uzaktan eğitim bilgilendirmesi
Yazar : Tarih : Okunma : 46 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçe milli eğitim müdürü Yılmaz Ceylan, okulların tatil edilmesiyle başlayan uzaktan eğitim ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Ceylan, “TRT-EBA TV uzaktan eğitim yayınları 23 Mart 2020 Pazartesi günü başladı. Bir haftadır devam eden eğitimlere tüm öğrenciler kendilerine ayrılan saat dilimlerinde katıldılar. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’tan gelen son dakika açıklaması ile okullar 30 Nisan 2020’ye kadar uzatıldı. Öğrenciler 30 Nisan’a kadar uzaktan eğitimine devam edecek. Dersler saat 9.00’da başlayacak ve 20 dakika olacak. İlkokul ve ortaokulların tekrar dersleri 13.30-17.30 ve 17.30-21.30 saatleri arasında; liselerin tekrar dersleri 15.00-21.00 saatleri arasında izlenebilecektir. Uzaktan eğitim “TRT EBA TV” den ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı kalanlarda eğitime devam ediyor. Bunun yanı sıra EBA üzerinden “sınıf bazlı zaman çizelgesi” takip edilerek bize ayrılan zamanlarda eğitimlerimize devam edeceğiz. Öğretmenler kendi sınıfını sanal olarak toplayıp EBA internet sayfası üzerinden öğrencilerine ders, ödev verebilecekler. Sevgili öğrencilerimiz; EBA’yı günlük olarak mutlaka takip edelim, kitap okumayı asla unutmayalım ve günlük tutalım. Bu uzaktan eğitim sürecini en iyi şekilde değerlendirelim. Değerli velilerimiz, çocuklarımızın desteğe fazlasıyla ihtiyaç duydukları bu dönemde üzerinize düşeni yapmaktan geri kalmayacağınızı biliyoruz. Bu süreçte eksik kaldığınız zamanlarda mutlaka yetkililere ulaşalım, öğretmenlerimiz ile sürekli irtibatta kalmayı unutmayalım. Eğitim uzaktan da olsa öğretmenlerimiz daima öğrencilerimizledir. Gerekli tüm desteği vermeye her zaman hazırlardır.  Öğrenciler ve velilerimiz EBA’ya nasıl gireceğini Millî Eğitim Bakanlığımızın internet sitesinden, “eba.gov.tr” den, 444 0 632 numaralı telefondan öğrenebilecektir. Öğrenci ve velilerimiz herhangi bir sorunla karşılaştıklarında okullarına ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze başvurabilirler” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın