Danışmanlık sınav başvuru süresi uzatıldı

NEVŞEHİR(MHA) 23 Kasım 2019 tarihinde yapılacak tarımsal yayım ve danışmanlık sınavı ücret yatırma ve sınav başvuru süreleri uzatıldı. Bakanlık tarafından 06.09.2019 tarihinde yapılan duyuru ile 2019 yılı ikinci Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavının 23 Kasım 2019 tarihinde Ankara İlinde Gazi Üniversitesi tarafından belirlenen yerlerde düzenleneceği bildirilmişti. Söz konusu duyuruda belirtilen sınav ücreti yatırma ve https://tydbis.tarimorman.govtr linkine tıklayarak..

Danışmanlık sınav başvuru süresi uzatıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 101 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) 23 Kasım 2019 tarihinde yapılacak tarımsal yayım ve danışmanlık sınavı ücret yatırma ve sınav başvuru süreleri uzatıldı.

Bakanlık tarafından 06.09.2019 tarihinde yapılan duyuru ile 2019 yılı ikinci Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavının 23 Kasım 2019 tarihinde Ankara İlinde Gazi Üniversitesi tarafından belirlenen yerlerde düzenleneceği bildirilmişti.

Söz konusu duyuruda belirtilen sınav ücreti yatırma ve https://tydbis.tarimorman.govtr linkine tıklayarak sistemden başvuru yapma süreleri aşağıdaki şekilde değiştirildi. Tarih işlemler 14-17 Ekim 2019 Adayın, odeme.gazi.edu.tradresinden T.C. Kimlik Numarasını girerek 80 TL sınav başvuru ücretini banka/kredi kartı ile (kart numarası girilerek) ödemesi veya adaylar 80 TL sınav ücretini Halk Bankası’nın herhangi bir şubesinden havale ücreti ödemeksizin Kurumsal Tahsilat hesabına, sınavın adı verilerek (Tarımsal Yarm ve Danışmanlı k Sı navı) elden yatıracaklardır. EFT, Havale ya da ATM aracı lığı ile yatırılan ücretler dikkate alınmamakta.

Ücret yatırırken sorun yaşanması durumunda banko görevlisine “Ödeme ekranı, Kurumsal Tahsilat->Üniversiteler- >Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı menüleri altında yer almaktadır” ifadesini iletiniz, Sınav ücretini yatıran adayların sınav ücretini yatırdıkları günden bir gün sonra https://tydbis.tarimorman.gov.trlinkinden sisteme giriş yapmaları gerekmekte. Sınav ücretini yatıran adayların mutlaka sınav başvuru sisteminden de başvuru yapmaları gerekmekte. Son sınav ücreti yatırma tarihi 17 Ekim Perşembe, sınav başvuru sistem giriş tarihi 21 Ekim Pazartesi.

Adayların https://tydbis.tarimorman.gov.tr (e-devlet şifresi ile girilecektir) linki üzerinden Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı başvurusu için formları doldurup, kendisi tarafından sisteme kayıt etmesi. 30 Eylül — 21 Ekim 2019 İl Tarım Orman Müdürlükleri ve Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğünde tarımsal yarm ve danışmanlık Sistem sorumlularının kendi illerinden ve müdürlüğünden sınava başvuru yapan adayları n sınav başvurularına onay vermeleri. Sınav ücreti yatırmak için son gün 17 Ekim Perşembe günüdür. Bu tarihten sonra sınav ücreti kabul edilmeyecek ve belirtilen sisteme sadece sınav ücretini yatıran adaylar tanımlanacağından dolayı sistem üzerinden sınava başvuru yapamayacaklar ve dolayısıyla sınava giremeyecekler.

Yine yukarıda belirtildiği gibi 21 Ekim 2019 tarihine kadar sınav başvuru sistemi açık kalacaktır. Sınav ücretini yatıran adayların sınav başvurularını https://tydbis.tarimorman.govirlinkine tıklayarak ekte yer alan başvuru kılavuzundaki açıklamalar doğrultusunda bilgileri doldurması ve gerekli belgeleri yüklemesi gerekmekte. (Sistemden başvuru sırasında gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi isteneceği için önceden bu belgelerin dijital ortamda tutulması yararlı olacak. Ayrıca e-devlet şifresi olmayanların e-devlet şifrelerini temin etmeleri gerekmektedir.) Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esaslarının 7 nci maddesi hükümleri doğrultusunda Sınava Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı lise, ön lisans ve lisans düzeyinde tarımsal alanda mezun olmuş kişiler müracaat edebilir. Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında geçerli tarım yayımcısı il danışmanı sertifikası olduğu halde sınava başvuran veya bu Yönetmeliğin 28 inci Maddesi kapsamında tarım yapması/danışmanı sertifikası iptal edilen kişilerin başvurulan kabul edilmeyecek ve sınav ücretleri Gazi Üniversitesi ile yapılan protokol gereği iade edilmeyecek.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı başvurusunda bulunan aday, sistem üzerinden başvurusunu yaptıktan sonra yukarıda belirtilen başvuru süreleri içerisinde başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeli, ret edilmiş ise kılavuzda belirtilen durumlara göre yine başvuru süresi içerisinde başvurusunu güncellemelidir. Aday, sisteme girdiği bilgilerden ve sınavı kazandığı takdirde istenen belgeler ile kamuda çalışanlar için kamuda çalıştıklarına dair belge, gerekli görüldüğü durumlarda transkript ve diğer istenebilecek belgelerin doğruluğundan ve varlığından sorumludur. Sınav uygulama esaslarının14. Maddesine göre sınava katılanlardan sertifika alma niteliklerine sahip olmadıkları sonradan anlaşılanların sınavları geçersiz sayılarak, haklarında sınava dayalı olarak yapılmış olan-tüm -işlemler iptal edilir. Bu durumda-olanlar hiçbir hak-talebinde bulunamazlar. Ayrıca sistemden yapılan başvurularda tarım yayımcısı il tarım danışmanı, sertifika bölümleri ve diğer bölümlerde hatalı girişler yapıldığı durumlarda adaya hatalı giriş yapılan türde, bölümde ve alanda sertifika düzenlenmeyecek.

Sınavdan sonra kazanan adayların İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne getirdiği asıl belgelere göre Başkanlığında onayı alınarak doğru türde, bölümde ve alanda sertifika düzenlenecek.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın