Davulcunun hızına yetişilmiyor

NEVŞEHİR(MHA) Korona Virüs tedbirleri kapsamında Nevşehir’de eski köye yeni adet dedirtecek uygulamayla artık davulcular Pikap araçlar üzerinden, hızlı bir turla vatandaşı sahura uyandırma telaşında. Nevşehir Belediyesinin aldığı kararla birlikte ramazan ayı süresince iki kez toplayacakları bahşişleri de belediye tarafından ödenmesi kararı alınan, üstelik mahallelerde yaya olarak değil araç üzerinden davul çalmak durumunda kalan davulcuların varlığı..

Davulcunun hızına yetişilmiyor
Yazar : Tarih : Okunma : 52 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Korona Virüs tedbirleri kapsamında Nevşehir’de eski köye yeni adet dedirtecek uygulamayla artık davulcular Pikap araçlar üzerinden, hızlı bir turla vatandaşı sahura uyandırma telaşında.

Nevşehir Belediyesinin aldığı kararla birlikte ramazan ayı süresince iki kez toplayacakları bahşişleri de belediye tarafından ödenmesi kararı alınan, üstelik mahallelerde yaya olarak değil araç üzerinden davul çalmak durumunda kalan davulcuların varlığı da, yokluğu da tartışılır durumda.

Tartışmaya neden olan soru şu; Davulcunun bahşişlerinin, para toplanması esnasında sosyal temasın sorun yaratabileceği düşüncesi öne alındı. Fakat davulcunun yaya olarak davul çalıp, sokak aralarına girmesinin acaba ne sakıncası olabilirdi?. Zaten davulcular yıllardır yaya olarak mahalle ve sokaklarda gezmiyor muydu?. Gecenin o saatinde davulcu kiminle temasa geçebilir?.

Üstelik 22 Mahallede insanları sahura uyandırmak ile görevli davulcuları taşıyan araçların ardından ne geliyor da o kadar hız yapıyorlar?.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın