Değerli Öğretmenim projesi devam ediyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı işbirliği ile “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamında öğrenci ve öğretmen eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda Nevşehir Merkez, Acıgöl, Ürgüp ve Derinkuyu’da görev yapan öğretmenlerimize yönelik “Sosyal Girişimcilik” ve “İnovasyon” eğitimlerinin yanı sıra lise öğrencilerimize yönelik “Sosyal Girişimcilik” eğitimleri düzenlendi. Eğitimde; inovasyonun tanımı, değişime ayak uydurmak ve rekabet..

Değerli Öğretmenim projesi devam ediyor
Yazar : Tarih : Okunma : 143 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı işbirliği ile “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamında öğrenci ve öğretmen eğitimleri devam ediyor.

Bu kapsamda Nevşehir Merkez, Acıgöl, Ürgüp ve Derinkuyu’da görev yapan öğretmenlerimize yönelik “Sosyal Girişimcilik” ve “İnovasyon” eğitimlerinin yanı sıra lise öğrencilerimize yönelik “Sosyal Girişimcilik” eğitimleri düzenlendi.

Eğitimde; inovasyonun tanımı, değişime ayak uydurmak ve rekabet içinde kaybolmamak için yenilenmenin önemi, inovasyon süreci, strateji belirleme ve geliştirme, Ar-Ge çalışmalarının önemi, farklı inovasyon örnekleri ve yöntemleri ile ilgili örneklerin verildiği eğitimin sonunda öğretmenlerimize katılım belgesi verildi.

Eğitime katılan öğretmenlerimiz , ‘İnovasyon “eğitimlerinden oldukça faydalandıklarını, mesleki gelişimleri açısından güzel bir eğitim olduğunu ifade ettiler. Ayrıca, böyle bir eğitimin İlimizde düzenledikleri için Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’na teşekkür ederek eğitimlerin devamını beklediklerini belirttiler.

5 gün süren eğitimlerde 405 öğretmen ve 500 öğrenciye eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, eğitimin gerçekleştirilmesine yönelik memnuniyetini dile getirerek katkılarından dolayı Anadolu Vakfı yöneticilerine teşekkür etti. Eğitim seminerlerinde, katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın