Din görevlileri vefa destek grubunda görev alıyor

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Nevşehir merkez ve ilçelerinde hizmet yürüten din görevlileri Nevşehir Valiliği nezdinde oluşturulan, “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında, vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması üzerine, Başkanlığımızdan da “Yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olalım.”..

Din görevlileri vefa destek grubunda görev alıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 37 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Nevşehir merkez ve ilçelerinde hizmet yürüten din görevlileri Nevşehir Valiliği nezdinde oluşturulan, “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması üzerine, Başkanlığımızdan da “Yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olalım.” talimatı gelmişti.

Valiliğimiz ve kaymakamlıklarımızın rehberliğinde Nevşehir merkez ve ilçelerde harekete geçen din görevlileri, “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında vatandaşlara evlerinde hizmet vermeye başladı.

İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarını sınırlandırmasının ardından il ve ilçelerde grupta yer alan din görevlileri ve TDV gönüllüleri, virüse karşı risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için gayretle çalışıyorlar. Bir yandan ezanlardan önce okunan salalarla vatandaşlarımızın dini ve manevi duyguları güçlendirilirken bir yandan da koronavirüs salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları için yatsı ezanı sonrası tüm minarelerden dua sesleri yükseliyor.

Bir diğer yandan da kronik hasta ve yaşlı vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor, ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını alarak evlerine bırakıyorlar. Bankadan maaşlarını çekip evlerinde teslim ediyorlar.

Zaman; devletimizin milletimizin, bereket vesilemiz yaşlılarımızın ve hastalarımızın yanında olma zamanı… Zaman; birlik beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma zamanı…

Zaman; tedbir, sabır, tevekkül ve dua zamanı… Allah (cc) bizleri, milletimizi ve tüm insanları bu illetten korusun ve kurtarsın.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın