class="post-template-default single single-post postid-4027 single-format-standard">

Düğünler Bir Gün İçerisinde Olacak

Nevşehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Düğünlerde Uygulanacak Tedbirler Hakkındaki kararına uyulmaması gereğinden alınan yeni kararda düğünler bir gün içerisinde sabah 8 ila gece 23 saatleri arasında yapılabilecek. Alınan kararın bir kısmı aynen şöyle; “…bazı bölgelerimizde sokak veya köy düğünlerinin kına, gelin alma, konvoy oluşturma gibi faaliyetlerle üç güne kadar uzatıldığı, bu düğünlerde başta fiziki..

Düğünler Bir Gün İçerisinde Olacak
Yazar : Tarih : Okunma : 63 kişi Yorum Yap

Nevşehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Düğünlerde Uygulanacak Tedbirler Hakkındaki kararına uyulmaması gereğinden alınan yeni kararda düğünler bir gün içerisinde sabah 8 ila gece 23 saatleri arasında yapılabilecek. Alınan kararın bir kısmı aynen şöyle;

“…bazı bölgelerimizde sokak veya köy düğünlerinin kına, gelin alma, konvoy oluşturma gibi faaliyetlerle üç güne kadar uzatıldığı, bu düğünlerde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığı görülmektedir.
Salgının kalabalık ortamlardaki hızlı yayılımı göz önünde bulundurulduğunda Nevşehir il
genelinde geçerli olmak üzere;
Köylerde ve/veya İl/İlçe/Belde merkezlerinde sokaklarda yapılan düğün (gelin alma, kına vs.dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresinin aynı gün içerisinde kalacak şekilde en erken sabah saat 08:00 ile en geç akşam 23:00 saatleri arasında yapılmasına,…”

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın