DUR’muyoruz, DUR’ulmuyoruz.

Korona virüs tedbirleri arasında EVDE KAL çağrısı ve şehirlerarası yolculuk kısıtlamaları her ne kadar yapılsa da; Nevşehir ve Aksaray gibi iller güvenli iller olarak değerlendirilip yurtdışından gelen öğrenci ve işçi gibi insanlar şehrimizde karantina altına alınsa da, en az ölüm vakasının geçtiği iller arasında yer alsak ta vatandaşlarımız DUR’mamaya devam ediyor. İlimizde ilk karantinadan şimdiye..

DUR’muyoruz, DUR’ulmuyoruz.
Yazar : Tarih : Okunma : 93 kişi Yorum Yap

Korona virüs tedbirleri arasında EVDE KAL çağrısı ve şehirlerarası yolculuk kısıtlamaları her ne kadar yapılsa da;

Nevşehir ve Aksaray gibi iller güvenli iller olarak değerlendirilip yurtdışından gelen öğrenci ve işçi gibi insanlar şehrimizde karantina altına alınsa da, en az ölüm vakasının geçtiği iller arasında yer alsak ta vatandaşlarımız DUR’mamaya devam ediyor.

İlimizde ilk karantinadan şimdiye kadar; Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı köyü, Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyü ardından Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyü ve son olarak Acıgöl ilçesine bağlı Kurugöl köyü karantina altına alındı. Vaka sayısı ve vefat sayısının artacağından endişe ediliyor doğal olarak. Hattı zatında karantinadan kaçmalar bile söz konusu oda başka bir mevzuu.

Akıllara gelen soru ise bu köylere virüs nasıl geldi ve yayıldı.

Kısa bir öngörü yapacak olunursak cenazeye İstanbul v.b büyük illerden gelenler, köyünü özleyip gelenler, büyük şehirde sokağa çıkma yasağı var; EVDE KAL’ acağımıza köyümüzde rahat davranırız gidelim diyenler bu sonuçları doğuran sebeplerden bazıları.

EVDE KAL’mayı bırakın DUR’muyoruz bunun içinde DUR’ulmuyoruz.

Eğer böyle giderse sonuç şu gibi görünüyor; sokağa çıkma kısıtlamaları ve ilerleyen vakitlerde de sokağa çıkma yasağı. Sonrada çatlak sesler gelmeye başlar devlet hükümet bi çare bulamadı ta iç Anadolu’ya kadar geldi virüs mereti.

Devlet gayet basit söylüyor aslında EVDE KAL virüs yayılmasın ilinde ilçende köyünde sonra sokağa çıkma yasağı gelir. Ama anlayana…

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın