class="post-template-default single single-post postid-14397 single-format-standard">

Ebubekir Gizligider Nevşehir’e müjdelerle geldi

NEVŞEHİR(MHA) 24-26. Dönem Nevşehir Milletvekili, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider bir dizi programa katılmak üzere Nevşehir’e geldi.  Güne Nevşehir Valiliği ziyareti ile başlayan Gizligider, ardından Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye ziyaretinden sonra “Kız Kardeşim” projesinin 2022 yılı açılış programına katıldı.   Açılış programında konuşan Gizligider bölgemize ciddi bir istihdam katkısı sağlayacak ve Nevşehir Ticaret..

Ebubekir Gizligider Nevşehir’e müjdelerle geldi
Yazar : Tarih : Okunma : 5 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) 24-26. Dönem Nevşehir Milletvekili, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider bir dizi programa katılmak üzere Nevşehir’e geldi. 

Güne Nevşehir Valiliği ziyareti ile başlayan Gizligider, ardından Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye ziyaretinden sonra “Kız Kardeşim” projesinin 2022 yılı açılış programına katıldı.  

Açılış programında konuşan Gizligider bölgemize ciddi bir istihdam katkısı sağlayacak ve Nevşehir Ticaret Odası ile ortaklaşa gerçekleştirilecek proje hakkında müjdeyi verdi.  

Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Isıtmalı Sera) Organize Sanayi Bölgesi Kurulması için yer seçimi aşamasının tamamlandığını vurgulayan Ebubekir Gizligider; “Nevşehir İlimiz Kozaklı İlçemizde 1.377 dekar alanda jeotermal ısıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi’ni kuruyoruz. Bu alanda her biri minimum 25 dekar olan jeotermal enerji ile ısıtmalı 30 adet teknolojik sera, sebze kurutma tesisleri, Seracılık Eğitim Merkezi, Ar-Ge merkezi kurulacak olup, bu tesisler vasıtasıyla ulusal ve uluslararası seviyede rekabet artırılarak tarımsal yatırım ve üretimde verimlilik gerçekleştirilecek ve tarım- sanayi entegrasyonu sağlanmış olacaktır. Bu seraların kurulmasıyla bir yılda bu alanda 40.000 ton domates üretmeyi planlamaktayız. Bu yatırım sayesinde 1500 vatandaşımız istihdam sağlanacaktır. Bu projemiz İç Anadolu Bölgesinin Sebze Üretiminde Kalbi olacaktır.” şeklinde konuştu. 

Ardından % 50 hibeli ekipman dağıtım törenine katıldı.  

Nevşehir programlarına devam eden Gizligider günün son programında Ürgüp ilçesinin muhtarları ile bir araya geldi.  

Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız şehrimiz için birçok müjdeyi de programı sırasında açıkladı.

Nevşehir Derinkuyu ilçe merkezi Yapağı Deresi taşkın koruma inşaatı yapım işi ihalesinin 22 Haziran’da yapılacağını,  Bayramhacılı ve Doyduk Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Hizmetleri Geliştirme işi için Bakanlık ihale iznini verdiğini ve ihale hazırlıkları yapıldığını, teknik ve ekonomik ömrünü tamamlamış Sarıhıdır Pompaj Sulamasının kapalı sisteme alınarak modern sulamanın yapılacağını, 9700 dekar alanda hizmet verecek Nevşehir Ürgüp Sarıhıdır Pompaj Sulaması Yenileme işinin TOKİ aracılığıyla DSİ kontrolünde yapılacağını ve bu proje kapsamında Güneş Enerji Santrali’de kurulması planlandığını, inşaat yapımı devam eden Nevşehir Ürgüp Damsa Sulaması Yenileme işinin inşaatı bu yıl sonuna kadar tamamlanacağını, Acıgöl Tatlarin Kasabasının Ballık Deresi Taşkın Koruma işinin sözleşmesinin imzalandığını müjdeledi.  

Ayrıca şehrimize yapmış olduğu katkılardan ötürü milletvekillerinin üstün gayretlerine de teşekkür eden Gizligider, programlarının ardından şehrimizden ayrıldı.

–https://www.nevsehirhaber.com.tr/kostekci-ankaraya-gizli-gider/
Ebubekir Gizligider

Sn. Ebubekir GİZLİGİDER

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI

1979 yılında Nevşehir’de doğdu.

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Nevşehir İl Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Nevşehir Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

24. ve 26. Dönem Nevşehir Milletvekili olarak görev yaptı.

Milletvekilliği görevi esnasında Anayasa Komisyonu, Türkiye-Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu.

Ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, NATOPA Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü yapmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteyken 7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Gizligider, evli ve 2 çocuk babasıdır.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın