Eğitim Konusunda Büyük Bir Üzüntü Yaşıyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve beraberindeki heyet Eğitim-İş ve Eğitim-Sen İl temsilciliklerini ziyaret etti. CHP il Başkanı Kamil Gülmez ve yönetim kurulu üyelerinin katıldıkları ziyarette eğitim konusundaki son gelişmeler ele alındı. Başkan Gülmez, “Eğitim-İş ve Eğitim-Sen Nevşehir İl Temsilciliğimizi ziyaret ettik. Türkiye’de eğitimin kalitesi ve Nevşehir’de eğitimin durumu konularında Sayın Başkanlarımızla karşılıklı görüş..

Eğitim Konusunda Büyük Bir Üzüntü Yaşıyoruz
Yazar : Tarih : Okunma : 62 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve beraberindeki heyet Eğitim-İş ve Eğitim-Sen İl temsilciliklerini ziyaret etti.

CHP il Başkanı Kamil Gülmez ve yönetim kurulu üyelerinin katıldıkları ziyarette eğitim konusundaki son gelişmeler ele alındı.

Başkan Gülmez, “Eğitim-İş ve Eğitim-Sen Nevşehir İl Temsilciliğimizi ziyaret ettik. Türkiye’de eğitimin kalitesi ve Nevşehir’de eğitimin durumu konularında Sayın Başkanlarımızla karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. 2002’li yıllarda Nevşehir Türkiye geneli eğitim başarısında 2.ci ya da 3.cü sırada iken bugün 23. sıraya kadar gerilemiştir. Gerçekten eğitim konusunda Nevşehir’de büyük bir üzüntüyü yaşıyoruz. Bu konuda ilgilerin ve Sayın Valimizin gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz. Biz her iki sendikamızın bu konudaki görüşlerini içeren raporlarını alacağız. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunarak konunun takipçisi olacağız” ifadelerinde bulundu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın