Engelli olmak asla bir kusur değil

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada engelliliğin bir kusur olarak görülemeyeceğine dikkat çekti. Pınarbaşı, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Engelli..

Engelli olmak asla bir kusur değil
Yazar : Tarih : Okunma : 42 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada engelliliğin bir kusur olarak görülemeyeceğine dikkat çekti.
Pınarbaşı, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir.
Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Devletimiz, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasında daha artması dileğiyle, Engelliler Haftasını kutluyorum” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın