Engelliler acınmak değil insani yaklaşım bekliyor

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, engelliler acınmak değil, insani yaklaşımlar beklediğine değindi. Gündüzpolat, engelliler haftasını kutlarken, “Engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve özürleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimi yakından ilgilendirmektedir. Engelli..

Engelliler acınmak değil insani yaklaşım bekliyor
Yazar : Tarih : Okunma : 47 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, engelliler acınmak değil, insani yaklaşımlar beklediğine değindi.
Gündüzpolat, engelliler haftasını kutlarken, “Engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve özürleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimi yakından ilgilendirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve davranışlarımız, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır” dedi. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm ülkemizdeki engelli bireylerin 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın