ERGÜL “23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü”

STAD (Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği) ve Jeofizik Mühendisleri Orta Anadolu İlleri Bölge Sekreteri Umut ERGÜL 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü mesajında; Mühendislik bilimi, bugün yaşadığımız dünyanın büyük şekilde ve miktarda gelişiminden sorumludur. Mühendislik alanındaki sıçramalar ve sınırlar bize daha kolay yaşamlar, daha iyi ulaşım gibi avantajları sağlamaktadır. Bugün, bazıları mühendisliği erkek egemenliğindeki bir..

ERGÜL “23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü”
Yazar : Tarih : Okunma : 62 kişi Yorum Yap

STAD (Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği) ve Jeofizik Mühendisleri Orta Anadolu İlleri Bölge Sekreteri Umut ERGÜL 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü mesajında;

Mühendislik bilimi, bugün yaşadığımız dünyanın büyük şekilde ve miktarda gelişiminden sorumludur. Mühendislik alanındaki sıçramalar ve sınırlar bize daha kolay yaşamlar, daha iyi ulaşım gibi avantajları sağlamaktadır.

Bugün, bazıları mühendisliği erkek egemenliğindeki bir sektör olarak görse de mühendis kadınlar aslında bundan çokta uzak olmadıklarını göstermektedirler. Aslında kadınların büyük işler yaptıkları bir sektör olarak da görülmelidir mühendislik alanı. Bugün, ev ve işyerlerinde her şeye rağmen inanılmaz başarılar sağlayan ve neler yapabileceklerini gösteren kadınların 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Gününü kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın