class="post-template-default single single-post postid-14316 single-format-standard">

Ergül “Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.”

Nevşehir önemli iş insanlarından Jeofizik Mühendisi Umut Ergül mesajında; “19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. 19 Mayıs 1919; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde, ülkemizin dört tarafını saran işgalcilere karşı, milletimizin direniş ve bağımsızlık hareketidir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır. Büyük Önder Mustafa..

Ergül “Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.”
Yazar : Tarih : Okunma : 5 kişi Yorum Yap

Nevşehir önemli iş insanlarından Jeofizik Mühendisi Umut Ergül mesajında;

“19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.

19 Mayıs 1919; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde, ülkemizin dört tarafını saran işgalcilere karşı, milletimizin direniş ve bağımsızlık hareketidir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, Yoksulluğun, yokluğun ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde,19 Mayıs 1919`da Samsundan başlattıkları kurtuluş savaşını, 29 Ekim 1923`de Cumhuriyet`le taçlandırmış ve büyük mirası gençlere emanet etmişlerdir. Cumhuriyet gençlerin omuzlarında sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyet`inin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü silah arkadaşlarını ve bu vatan için canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Orta Anadolu İlleri Bölge Sekreteri Umut ERGÜL

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın