Esnaf odaları da sıkıntılı

NEVŞEHİR(MHA) Korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında işyerlerini kapamak zorunda kalan, rezervasyon iptalleri ile turizm sezonunun açılması beklenen bu günlerde iş yapamaz hale gelen işletmeciler kadar onların aidatları ile ayakta duran esnaf odaları da oldukça sıkıntılı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ahmet Özmutlu, kendisini ziyaret eden Gazeteci Hülya Güldal Bilen’in Küçük esnaflar bu süreçte..

Esnaf odaları da sıkıntılı
Yazar : Tarih : Okunma : 56 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında işyerlerini kapamak zorunda kalan, rezervasyon iptalleri ile turizm sezonunun açılması beklenen bu günlerde iş yapamaz hale gelen işletmeciler kadar onların aidatları ile ayakta duran esnaf odaları da oldukça sıkıntılı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ahmet Özmutlu, kendisini ziyaret eden Gazeteci Hülya Güldal Bilen’in Küçük esnaflar bu süreçte ne yapacak? Sorusuna, “Orta ölçekli işletmeler, işçi çıkarma yoluna gitmenin yanında işletmelerini kapatarak sahadan çekilmek zorunda kalanlar var. Ücretsiz izin ve işsizlik korkutuyor. Hülya hanım biz bu dönemde gemisini terk eden kaptan olmayacağız, elimizden geldiğince ve gücümüzün yettiği kadar maddi-manevi esnafımızın yanında olacağız. İlk etapta iş yerleri kapatılan 13 meslek dalında 148 esnafımıza destek olacağız ve sonrasını ne yapabiliriz diye değerlendireceğiz. Bu zor günlerde esnafımızın yanında olmak bizim görevimiz ve boynumuzun borcudur” cevabını verdi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın