Güçlü basın kuruluşları güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır

NEVŞEHİR(MHA)  Ürgüp Evrensel Kadınları Derneği Başkanı Hülya Güldal Bilen, Türkiye’de güçlü basının güçlü bir demokrasinin vazgeçilmez şartı olduğuna vurgu yaptı.   Nevşehir’de görev yapan basın yayın kuruluşu mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan ÜREVKAD Başkanı Bilen, “Günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için..

Güçlü basın kuruluşları güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır
Yazar : Tarih : Okunma : 25 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA)  Ürgüp Evrensel Kadınları Derneği Başkanı Hülya Güldal Bilen, Türkiye’de güçlü basının güçlü bir demokrasinin vazgeçilmez şartı olduğuna vurgu yaptı.  

Nevşehir’de görev yapan basın yayın kuruluşu mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan ÜREVKAD Başkanı Bilen, “Günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. İşletmelerin en büyük sermayesi ve en büyük varlığı kuşkusuz çalışan insan kaynağıdır. Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Nevşehir’de görevini layıkıyla yerine getiren tüm gazetecilerin bu özel gününü kutluyorum” diye konuştu.

zafer ertosun (zafer_ertosun@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın