Gümüşkent’li askerlere uğurlama töreni düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent köyünde askere gidecek gençler için uğurlama töreni düzenlendi. Köy halkının yoğun katılım gösterdiği programda askere gidecek olan gençler için ve Suriye’nin kuzeyinde devam eden “Barış Pınarı Harekatı” operasyonuna katılan Mehmetçikler içinde dualar edildi. Askere gidecek olan gençler yaptıkları ortak açıklamada tarifi mümkün olmayan duygular içerisinde olduklarını belirterek, “Vatani görevimizi yerine..

Gümüşkent’li askerlere uğurlama töreni düzenlendi
Yazar : Tarih : Okunma : 68 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent köyünde askere gidecek gençler için uğurlama töreni düzenlendi.

Köy halkının yoğun katılım gösterdiği programda askere gidecek olan gençler için ve Suriye’nin kuzeyinde devam eden “Barış Pınarı Harekatı” operasyonuna katılan Mehmetçikler içinde dualar edildi.

Askere gidecek olan gençler yaptıkları ortak açıklamada tarifi mümkün olmayan duygular içerisinde olduklarını belirterek, “Vatani görevimizi yerine getirmek için gün sayıyoruz. Malum olduğu üzere askerlik kutsal bir görevdir. Bizde bu kutsal görevimizi yerine getirmek için peygamber ocağına gideceğiz. Bu doğrultuda askere gidecek olmamız vesilesi ile düzenlediğimiz etkinliğe katılan tüm köy halkına teşekkür ederiz” diye konuştular.

Düzenlenen Asker yemeğinin ardından program emekli imam Selami Kansu tarafından yapılan dua ile sona erdi.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın