class="post-template-default single single-post postid-14313 single-format-standard">

Gürbüz “Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir”

Nevşehir Aile Hekimleri Dernek Başkanı Dr. Hakan GÜRBÜZ mesajında; “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık iradesinin Samsun’dan başlayarak, tüm Türkiye’ye yayıldığı bir gündür ve Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin emsalsiz özverisi ve Yüce Meclisimizin cesur kararlarıyla yürütülen..

Gürbüz “Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir”
Yazar : Tarih : Okunma : 11 kişi Yorum Yap
Nevşehir Aile Hekimleri Dernek Başkanı Dr. Hakan GÜRBÜZ mesajında;
“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık iradesinin Samsun’dan başlayarak, tüm Türkiye’ye yayıldığı bir gündür ve Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin emsalsiz özverisi ve Yüce Meclisimizin cesur kararlarıyla yürütülen İstiklal Savaşı, millet egemenliğine dayanan, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır.
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet edilmiştir. Gençliğimizin her bakımından da iyi yetiştirilmesi, spora yönlendirilmesi, kafa ve beden sağlığı ile kötü alışkanlıklardan uzak durulması açısından büyük önem arz etmektedir.
Kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesiller yetiştirmek hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Milletimizin Hemşerilerimin “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” içtenlikle kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, geleceğimizin mimarı olacak genç kardeşlerime sevgi ve saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

#19MAYIS #19Mayis1919 #19mayıs #19MayısGenclikveSporBayramı #19mayısgençlikvesporbayramı #19MayısGenclikveSporBayramıKutluOlsun #19mayısgençlikvesporbayramımızkutluolsun #19MayısAtatürk #19mayıskutluolsun #19MayisAtaturkuAnmaGenclikVeSporBayrami #19mayısatatürküanmagençlikvesporbayramı

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın