Harcanan 40 milyona mı yazık değil?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de camilerde bile para toplanıp şu anki fiziki aşamasına getirilen Külliye camiinin akıbeti belirsizliğini koruyor. Nevşehir eski belediye başkanı Hasan Ünver döneminde başlanan ve o dönemde Nevşehir’in Kurşunlu Camiinden daha büyük, Selahattin Camiine ihtiyaç duyduğu ve bu camiinin yapılmasının bir elzem olduğu anlatılan Külliye Camiinin şu anki hali içler acısı. Bir dönem uzun yıllar..

Harcanan 40 milyona mı yazık değil?
Yazar : Tarih : Okunma : 59 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de camilerde bile para toplanıp şu anki fiziki aşamasına getirilen Külliye camiinin akıbeti belirsizliğini koruyor.

Nevşehir eski belediye başkanı Hasan Ünver döneminde başlanan ve o dönemde Nevşehir’in Kurşunlu Camiinden daha büyük, Selahattin Camiine ihtiyaç duyduğu ve bu camiinin yapılmasının bir elzem olduğu anlatılan Külliye Camiinin şu anki hali içler acısı.

Bir dönem uzun yıllar Nevşehir’den ulusal basın yayın kuruluşlarına Kuş yuvasına dönen Kozaklı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin o içler acısı hallerini andıran görüntülerin yaşandığı Külliye camiinin ne yazık ki içerisinde kuşlar uçuşmaya, belirli yerlerinin su almaya bile aldığı gözlendi.

40 Milyon lira harcandığı, tamamlanması ve ibadete açılabilmesi için ise en az o kadar daha harcanması gerektiği belirtilen Külliye Camiinin günümüz koşullarında tamamlanıp hizmete açılabilmesi için bu görüntüleri görenlerin ne kadar yardım edeceği de belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz aylarda içerisinden kurşunların da çalındığı belirtilen Külliye Camiinin hatırlanacağı üzere Ramazan ayına yetişmesi için girişimlerde bulunulduğu belirtilmişti. Ancak gelin görün ki bırakın Korona virüs nedeniyle çeşitli bahanelerin uydurulabileceği camiinin ibadete açılamamasını, içerisinde kuşların uçuştuğu, tavanının su aldığı, hırsızlık olayları yaşanmasın diye kapıları bile kapatılan külliye camiinin içler acısı hali kimilerine işte öngörüsüzlüğün sonu, kimilerine ise son yılların en büyük acizliği dedirtiyor.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın