class="post-template-default single single-post postid-14389 single-format-standard">

Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı Turgut Özal Kültür Merkezinde yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Ürgüp Halk Eğitimi Merkezinin düzenlediği 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı sene sonu programı Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde açılan sergi ve resmî törenle başladı.  Programa Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanın Mehmet Aktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yanı sıra İlçe protokolü..

Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı Turgut Özal Kültür Merkezinde yapıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 4 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Ürgüp Halk Eğitimi Merkezinin düzenlediği 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı sene sonu programı Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde açılan sergi ve resmî törenle başladı. 

Programa Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanın Mehmet Aktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yanı sıra İlçe protokolü ve Ürgüp halkından katılımlar gerçekleşti. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını kurum müdürü Hasan Duran yaptı.  

Hasan Duran; Ürgüp Halk Eğitim Merkezi olarak Hayat Boyu Eğitim konusunda en önemli destekçimiz olan Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Okullarımız, Camiler, Gençlik Merkezi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte  vatandaşların Hayat Boyu Öğrenme kavramını ve bu bağlamda kendilerine sunulan fırsatlardan haberdar olmaları önemli rol ile mensubu olmaktan büyük onur duyduklarını belirterek kültürümüzün “Beşikten Mezara Kadar İlim” düsturunun adeta günümüzdeki bir tezahürü olduğunu söyledi. 

İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ise konuşmasında Halk Eğitimi Merkezlerinin üstlenmiş olduğu vazifenin önemine vurgu yaparak özellikle kadınların Halk Eğitimi Merkezlerine ilgi göstermeleri konusunda tavsiyelerde bulundular. 

Konuşmalarının ardından kurslarımızın devam ettiği camilerimizden birisi olan Arpacızade Camii imamı Hafız Mehmet Ali Toy Kur’an-ı Kerim okudu. 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Programı devamında Halk Eğitimi Merkezinde açılmış olan kursların tanıtım gösterisi izlettirildi. 

Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Uygulaması Kapsamında ilçe okullarında öğrenim gören ortaokul öğrencilere yönelik açılan kurslara katılan kursiyerler Halk Oyunları gösterisi ardından Kurum Usta öğreticilerinden Erdinç Yeler’in Bağlama kursuna katılan kursiyerlerle icra ettiği müzik dinletisine yer verildi.  

Programın son bölümünde ise Halk Eğitimi Merkezinde eğitim gören kursiyerlerin kurs süresince gerçekleştirmiş oldukları el emeği göz nuru çalışmaları içeren sergi açılışı yapıldı

— https://www.nevsehirhaber.com.tr/sehirlerarasi-otobusler-1-mart-itibariyla-urgupe-bilet-satacak/

 

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın