Her yanımız kuyruk oldu

NEVŞEHİR(MHA) Korona Virüs tedbirleri insanlarımızı hiçte hatırlamak istemediği 1970’lere tüp gaz, ekmek ya da 1990’lardaki SSK günlerine götürdü. Salgının yayılmaması, sosyal izolasyonun sağlanması ve bulaştırıcılığın en alt seviyeye indirilmesi gerekçesiyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi artık her yanımız kuyruk oldu. Bugünlerde en çok kuyruk derdi yaşanan yerlerin başında işsizlik maaşı, sosyal yardımlardan yararlanmak..

Her yanımız kuyruk oldu
Yazar : Tarih : Okunma : 46 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Korona Virüs tedbirleri insanlarımızı hiçte hatırlamak istemediği 1970’lere tüp gaz, ekmek ya da 1990’lardaki SSK günlerine götürdü.

Salgının yayılmaması, sosyal izolasyonun sağlanması ve bulaştırıcılığın en alt seviyeye indirilmesi gerekçesiyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi artık her yanımız kuyruk oldu.

Bugünlerde en çok kuyruk derdi yaşanan yerlerin başında işsizlik maaşı, sosyal yardımlardan yararlanmak için E- devlet şifresi almak isteyenlerin ağırlıklı olarak müracaat ettiği PTT şubeleri ve tedbirler kapsamında işyerleri kapanan ve devletin sunduğu kredi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin beklediği banka önleri geliyor.

Kimi zaman kuyruğu görmezlikten gelip uyanıklık edenlerin küçükte olsa tartışmalara neden olduğu kuyrukların bir an önce sona ermesi özellikle o kuyruklarda dakikalarca sıranın kendisine gelmesini bekleyen vatandaşın en büyük umudu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın