İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri “Barış Pınarı” Harekatının ve devletinin yanında

NEVŞEHİR(MHA) İçerisinde Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’nin de yer aldığı İç Anadolu Bölgesi Şehit aileleri ve gazi dernekleri ortak bir basın açıklamasıyla Barış Pınarı Harekatının ve Türk Devletinin yanında olduklarını bildirdi. Açıklamada; “Ülkemizin sınır güvenliğini tehdit eden PKK,YPG, PYD, DEAŞ gibi hainler Amerika ve İsrail’den destek alarak binlerce kilometre dışarıdan gelip sınır güvenliğini sağlamak..

İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri “Barış Pınarı” Harekatının ve devletinin yanında
Yazar : Tarih : Okunma : 81 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) İçerisinde Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’nin de yer aldığı İç Anadolu Bölgesi Şehit aileleri ve gazi dernekleri ortak bir basın açıklamasıyla Barış Pınarı Harekatının ve Türk Devletinin yanında olduklarını bildirdi.

Açıklamada; “Ülkemizin sınır güvenliğini tehdit eden PKK,YPG, PYD, DEAŞ gibi hainler Amerika ve İsrail’den destek alarak binlerce kilometre dışarıdan gelip sınır güvenliğini sağlamak ve enerji koridoru adı altında, terör örgütünün bölgede kurmak istediği terör yapılanmasına karşı başlatılan “Barış Pınarı” Harekatı’nı İç Anadolu  Bölgesi şehit aileleri ve gaziler Dernek Başkanları olarak Ailelerimiz adına destekliyoruz. Hain terör örgütünün baskısına maruz kalan Ülkemize sığınan Suriyeli vatandaşların bir an önce yurtlarına dönmeleri adına Suriye’nin terör örgütü yapılanmasından temizlenmesi için bu operasyon gerekiyordu bunu da yapabilecek orduya sahip tek devlet Müslümanlığın ve İslam’ın son Kalesi Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ordusundan başka hiçbir güç buna cesaret edemezdi, ve nitekim Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile operasyon başlatıldı. Zalimin karşısında mazlumun yanında olan aslan yürekli Çelik bilekli kahraman Türk Ordumuz bu operasyondan da en güzel şekilde yüzünün akıyla hiçbir askerimizin burnu bile kanamadan çıkacağına inancımız ve güvenimiz tamdır. İç Anadolu Bölgesi Şehit aileleri ve gaziler dernekleri olarak Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Yozgat Sarıkaya, Sivas illerimizde faaliyet gösteren şehit aileleri ve gaziler dernek başkanları olarak millet ordusunun yanında sözüne destek vererek kahramanlarımıza “Barış Pınarı” hareketi operasyonunda ve Terörle mücadelede yapılan bütün operasyonlarda Üstün başarılar diliyor illerimizden şehit ailelerimizin gazi ve gazi ailelerimizin Selamlarını gönderiyoruz, Sefer askerimizden, Zafer Allah’tandır” denildi.

İç Anadolu Bölgesi şehit  Aileleri ve gazi Dernekleri Başkanlar Kurulu adına söz konusu açıklamaya; Aksaray: Hüseyin Koçak, Niğde: Ömer Demir, Nevşehir: Ramazan Çiftçi,

Kırşehir: Mutlu Kılıçaslan, Kırıkkale: Mümtaz Torunlu, Yozgat: Nedil Elmalı, Yozgat-Yerköy: Ahmet Kepir, Yozgat Sarıkaya: Yakup Ergen ve Sivas: Mustafa Hızal imza koydu.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın