İş insanlarına yeni finansman imkanı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Halk Bankasının in insanlarına sunduğu İvme Finansman Paketi hususunda açıklamalarda bulunuluyor. Açıklamada; “Halk Bankası’nın yeni bir projesi olan İVME Finansman Paketi halka sunulmuştur. Paket kapsamında ithalat bağımlılığı yüksek, dış ticaret açığı veren, istihdama katkı oranı ve ihracat/döviz geliri bakımından potansiyeli yüksek olan sektörlerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu..

İş insanlarına yeni finansman imkanı
Yazar : Tarih : Okunma : 70 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Halk Bankasının in insanlarına sunduğu İvme Finansman Paketi hususunda açıklamalarda bulunuluyor.

Açıklamada; “Halk Bankası’nın yeni bir projesi olan İVME Finansman Paketi halka sunulmuştur. Paket kapsamında ithalat bağımlılığı yüksek, dış ticaret açığı veren, istihdama katkı oranı ve ihracat/döviz geliri bakımından potansiyeli yüksek olan sektörlerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu paket kapsamında; yeni yatırımlar, kapasite artırımı ve yenilemesi içeren yatırımlar, seçili sektörlerde yeni ve yerli makine satın alımı içeren yatırımlar ve bu yatırımlara bağlı işletme sermayesi ihtiyaçları finanse edilebilecektir.  DİBS veya TÜFE Endeksli olarak kullandırılacak krediler TL cinsinde verilecek olup işletme kredisi ve yatırım kredisi olabilecektir. İşletme kredilerinde 1 yıla varan anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 5 yıl vade; yatırım kredilerinde ise 2 yıla varan anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 10 yıl vade uygulanabilecektir. Kredi geri ödemeleri 3 ayda bir ya da 6 ayda bir dönemsel taksitler şeklinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca ödemesiz dönem faizleri 3 veya 6 aylık dönemlerde tahsil edilecektir. Paket kapsamında kullandırılacak nakit kredilerin DİBS ve TÜFE Endeksli faiz oranları aşağıdaki gibidir:

DİBS Endeksli Faiz Oranları:

VadeKredi Faiz Oranı
0-2 YılDİBS + %1,00
2+-5 YılDİBS +%2,00
5+-10 YılDİBS +%3,00

Enflasyona Endeksli Faiz Oranları:

VadeKredi Faiz Oranı
0-2 YılTÜFE + %2,00
2+-10 YılTÜFE + %3,00
zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın