“Kademeli Alımları Öneriyoruz.”

NEVŞEHİR (NHA)FED koronavirüs salgınını gerçek ve halk arasındaki ekonomiye olan olumsuz etkilerini yumuşatabilmek için 2.3 trilyon dolar tutarında yeni bir kredi paketi açıklaması sonrasında dolar global açıdan değer kaybederken, güvenli yatırım altın 1690 dolarının üzerine yükselmesi bekleniyor. Nevşehir’ de altın ve döviz piyasasının nabzını kontrol eden Uzer Döviz ve Sarrafiye Genel Müdürü Nurullah Fatih Uzer..

“Kademeli Alımları Öneriyoruz.”
Yazar : Tarih : Okunma : 114 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR (NHA)FED koronavirüs salgınını gerçek ve halk arasındaki ekonomiye olan olumsuz etkilerini yumuşatabilmek için 2.3 trilyon dolar tutarında yeni bir kredi paketi açıklaması sonrasında dolar global açıdan değer kaybederken, güvenli yatırım altın 1690 dolarının üzerine yükselmesi bekleniyor.

Nevşehir’ de altın ve döviz piyasasının nabzını kontrol eden Uzer Döviz ve Sarrafiye Genel Müdürü Nurullah Fatih Uzer yatırım yapacaklara;

“Bugünlerde piyasalarda çok hareketli anlar yaşanıyor, özelliklede altın çünkü bir taraftan FED ‘in açıkladığı 2,3 trilyon dolarlık paketi, diğer taraftan vadeli işlemlerdeki fiyatın, spot işlemlerdeki fiyata göre daha fazla yüksek olması.

Talebin yoğun olması sebebiyle vadeli ve spot arasındaki fiyat farkı 30-40 dolardan 70 dolara kadar çıkmış oldu. Bu normal olarak karşılanmamalı buna haddinden fazla yükseliş diyebiliriz.

Bizim beklentimiz 1650 dolar seviyesinin kritik olması bekleniyordu ve bu seviyeyi geçti, altının yükselişini bekliyorduk ve yükseldi. Daha da yükselmesi beklenmelidir. 1690 dolar seviyelerine ulaşması normaldir.

Ters tepkiler düşünürsek, satışlar gelse bile 1650 dolar seviyelerinde durması bekleniyor. Normal yükseliş gösterirse ki gösterecek gibi duruyor o zaman 1702 dolar seviyesine yükselerek 1690 dolar seviyesinde de direnç gösterebilir.

Şu an itibariyle yükselme göstermesi de beklenmelidir. Bu hafta sonu tatil olması sebebiyle 1650 seviyesinde seyredip hafta içi 1690 seviyelerinde tutunabilir.

Bu sebeplerden dolayı kademeli alımları öneriyoruz.” Dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın