class="post-template-default single single-post postid-13343 single-format-standard">

Kamu çalışanının maaşının % 65’i gıda ve kiraya gidiyor

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, kamu çalışanlarının maaşlarının & 65’lik bölümünün gıda ve kiraya gittiğini belirtti.   Yerel bir tv’ye konuk olan Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, verilen zamların vergi dilimi ile adeta eridiğini de kaydederken, “Kamu çalışanlarımızın rahat bir nefes alabilmesi için 3 bin 600 ek gösterge bir an önce çıkarılmalı…

Kamu çalışanının maaşının % 65’i gıda ve kiraya gidiyor
Yazar : Tarih : Okunma : 4 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, kamu çalışanlarının maaşlarının & 65’lik bölümünün gıda ve kiraya gittiğini belirtti.  

Yerel bir tv’ye konuk olan Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, verilen zamların vergi dilimi ile adeta eridiğini de kaydederken, “Kamu çalışanlarımızın rahat bir nefes alabilmesi için 3 bin 600 ek gösterge bir an önce çıkarılmalı. Devlet alacağına hangi zammı uyguluyorsa vereceğine de aynı zammı uygulamalı. Gelir vergisi % 15 ile sabitlenmeli. Sözleşmeli istihdamından mutlaka vazgeçilmeli. İş güvenliği olmadan aile bütünlüğünün ve iş veriminin sağlanması mümkün değildir. Bayram ikramiyesi memura da verilmeli. Hizmetlilerin memur kadrosuna geçirilmesini talep ediyoruz. Memura mutlaka refah payı ödenmeli” açıklamalarında bulundu.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın