Karapınar’a Kıraat ve Arapça kursu binası kazandırılıyor

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar kasabasında Kıraat ve Arapça kursu hizmet binası kazandırılıyor. Karapınar Belediyesinin öncülüğünde, hayırseverlerinde katkısıyla başlatılan 4 katlı hizmet binasının Eylül ayında tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor. Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, kasabada bulunan Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kuran Kursunun hemen yanında inşaatına başlanan Kıraat ve Arapça kursu hizmet binasının Kuran kursunda hafızlığını..

Karapınar’a Kıraat ve Arapça kursu binası kazandırılıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 44 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar kasabasında Kıraat ve Arapça kursu hizmet binası kazandırılıyor.

Karapınar Belediyesinin öncülüğünde, hayırseverlerinde katkısıyla başlatılan 4 katlı hizmet binasının Eylül ayında tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, kasabada bulunan Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kuran Kursunun hemen yanında inşaatına başlanan Kıraat ve Arapça kursu hizmet binasının Kuran kursunda hafızlığını bitiren 100 dolayında öğrenciye yatılı olarak hizmet vereceğini söyledi.

2 bin 500 metre karelik kapalı alana sahip olacak olan Kıraat ve Arapça kursu hizmet binasının yapımında destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ederken, yeni hizmet binası sayesinde Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kuran Kursunda hafızlık eğitimini alan öğrencilerin tayyibe eğitimi de almaya başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın