Külliye camiinde belirsizlik sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir kamuoyunda hala bu külliye kompleksine ilin ihtiyacı var mı tartışmaları süre dursun Külliye gerçeği ortada duruyor. Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde, ilin hayırseverlerinin önemli ölçüde katkıda bulunduğu Külliye caminin bu gidişle ramazan ayına yetişmesi bir hayli zor görünüyor. Zira geçtiğimiz günlerde içerisinden kurşun materyalleri de çalınan Külliyenin tamamlanması için 40 Milyon liraya ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor…

Külliye camiinde belirsizlik sürüyor
Yazar : Tarih : Okunma : 53 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir kamuoyunda hala bu külliye kompleksine ilin ihtiyacı var mı tartışmaları süre dursun Külliye gerçeği ortada duruyor.
Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde, ilin hayırseverlerinin önemli ölçüde katkıda bulunduğu Külliye caminin bu gidişle ramazan ayına yetişmesi bir hayli zor görünüyor.
Zira geçtiğimiz günlerde içerisinden kurşun materyalleri de çalınan Külliyenin tamamlanması için 40 Milyon liraya ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

Kurşunlu camiinin de restorasyon nedeniyle kapalı bulunduğu, Ali bey camiinin merkezi cami olarak ilan edilip, Meteris meydanında trafiğin kilitlendiği bir ortamda Külliye camiinin akıbeti daha uzun süre Nevşehir’in gündeminde olmaya devam edecek görünüyor.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın