Kurşunlu Camiinde son durum ne?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Vakıflar bölge müdürlüğü tarafından başlatılan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin onarım çalışmaları doğrultusunda Kurşunlu Caminin 2021 yılı ekim ayı ortalarına kadar kapalı olacağı bildirildi.Nevşehir’in uzun yıllardır merkezi camisi olması nedeniyle öne çıkan, öte yandan il merkezindeki en önemli tarihi ibadet merkezlerinden biri olan Kurşunlu camiinin kapalı olması özellikle cenaze namazları, müftülüğün dini programlarında Alibey camiini..

Kurşunlu Camiinde son durum ne?
Yazar : Tarih : Okunma : 74 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Vakıflar bölge müdürlüğü tarafından başlatılan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin onarım çalışmaları doğrultusunda Kurşunlu Caminin 2021 yılı ekim ayı ortalarına kadar kapalı olacağı bildirildi.
Nevşehir’in uzun yıllardır merkezi camisi olması nedeniyle öne çıkan, öte yandan il merkezindeki en önemli tarihi ibadet merkezlerinden biri olan Kurşunlu camiinin kapalı olması özellikle cenaze namazları, müftülüğün dini programlarında Alibey camiini öne çıkardı.
Yıllardır gündemde olan ve ne zaman başlatılacağı merak edilen Damat İbrahimpaşa külliyesindeki çalışmaların 2021 Ekim ayı ortalarına kadar sürecek olması karşısında yeni yapılan Külliye camiinin önemi de daha da artmış bulunuyor.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın