Kurultayımız Partimize, ülkemize ve Nevşehir’e hayırlı olsun

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinde olağan genel kurultay hafta sonunda yapılıyor. Kurultaya Nevşehir’den 6 delegenin katılacağını belirten İl Başkanı Kamil Gülmez, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na kurultayda tam destek vereceklerini belirtirken, Parti meclisi üyelerinin seçiminin de büyük önem taşıdığını belirtti. Başkan Gülmez, ” “Cumhuriyet Halk Partimizin 37. Olağan kurultayını 25 – 26 Temmuz tarihlerinde yapacağız. Cumhuriyet Halk..

Kurultayımız Partimize, ülkemize ve Nevşehir’e hayırlı olsun
Yazar : Tarih : Okunma : 116 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinde olağan genel kurultay hafta sonunda yapılıyor.

Kurultaya Nevşehir’den 6 delegenin katılacağını belirten İl Başkanı Kamil Gülmez, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na kurultayda tam destek vereceklerini belirtirken, Parti meclisi üyelerinin seçiminin de büyük önem taşıdığını belirtti.

Başkan Gülmez, ”

“Cumhuriyet Halk Partimizin 37. Olağan kurultayını 25 – 26 Temmuz tarihlerinde yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisinde bir takım kişiler bir takım kişilerin öngörmesiyle göreve gelmezler. İlçe başkanını, il başkanını, kurultay delegelerini ve Parti genel başkanını partililer belirlerler. CHP’de partisinde demokrasinin ve parti tüzüğünün gereği neyse o yapılır. Biz Nevşehir’de 6 kurultay delegemizle kurultayımıza katılacağız. 09 Şubat 2020 tarihinde yapılan il kongremizde kurultay delegeliklerine seçilen İl Başkanı Kamil Gülmez, Bülent Yumuş, Derinkuyu ilçe başkanımız Taner İnce, Ürgüp İlçe Başkanımız Fulya Gülşen Altınsoy, Avanos İlçe Başkanımız Gülay Demirtaş ve il yönetim kurulumuzdan Necla Açıkgöz kurultayımıza Nevşehir’den katılacak. Biz 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan kurultayımızda genel başkanımızı, yüksek disiplin kurulu üyelerimizi ve parti meclisi üyelerimizi seçeceğiz. Parti meclisi üyesi seçimleri partimiz açısından büyük önem taşıyor. Çünkü bu kurultay Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara yürüyüş kurultayı olacaktır. O nedenle partimizi iktidara hazırlayacak, çalışmalarını belirleyecek ve siyasal görüşlerini kamuoyuna açıklayacak olan parti meclisidir. İl delegeleri olarak donanımlı ve bilgi – tecrübesi olan kişileri seçeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da tam destek veriyoruz. Kurultayımızın ülkemize, Partimize ve Nevşehir’imize hayırlı olacağına inancımız sonsuzdur” diye konuştu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın