Kuşaklama kanalları sel felaketini engelledi

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde kuşaklama kanallarına Kömürcü dağlarından gelen 7 derenin suyu bağlandı. Kanalın bağlanması ile birlikte kuvvetli sağanak yağışların olası sel felaketi yaşanmasını engelledi. Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, “Bölgenin en fazla yağmur suyu bizim bu bölgeye düşmekte. Yazıhüyük kasaba merkezine 4 km uzaklıktaki yere kuşaklama kanal yapmamızın sonucunu bugün mutlulukla görüyoruz. Uzun..

Kuşaklama kanalları sel felaketini engelledi
Yazar : Tarih : Okunma : 48 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde kuşaklama kanallarına Kömürcü dağlarından gelen 7 derenin suyu bağlandı. Kanalın bağlanması ile birlikte kuvvetli sağanak yağışların olası sel felaketi yaşanmasını engelledi.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, “Bölgenin en fazla yağmur suyu bizim bu bölgeye düşmekte. Yazıhüyük kasaba merkezine 4 km uzaklıktaki yere kuşaklama kanal yapmamızın sonucunu bugün mutlulukla görüyoruz. Uzun uğraşlar sonucu gecemizi gündüzümüze katarak yaptığımız kuşaklama kanalı bugün olmasaydı, Yazıhüyük’ün bir kısmı sular altında kalacaktı. Güçlü devletimiz sayesinde geçen sene bu sorunumuzu çözdük. Bu son yıllardaki gördüğümüz en büyük su kapasitesiyle gelen yağışıydı. Felaketin derecesi çok büyük olabilirdi. Yaptığımız hizmetin büyüklüğünü bugün gördük. Eksikliğimiz varsa onu da gördük.Allah’a şükür ki böyle bir sorunumuz kalmadı. DSİ Genel Müdürlüğü Yetkililerine, tüm çalışanlarına emeği ve alın teri olan herkese Kasabamız adına Teşekkür ederiz. Ayrıca;

AK Parti Hükümetimize ve Nevşehir Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’ye destek ve katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu büyük hizmetin yapımında hep yanımızda oldular” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın