Menekşe “Sizler Geleceğimizin Tek Emanetçilerisiniz!”

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, Paraguay Dostluk Grubu Başkanı Yücel Menekşe yayınladığı mesajda; SİZLER GELECEĞİMİZİN TEK EMANETÇİLERİSİNİZ! Tarih 19 Mayıs 1919… Günümüzden tam 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Anadolu’ya ilk adımını atmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma vapuru ile Samsun’a ilk..

Menekşe “Sizler Geleceğimizin Tek Emanetçilerisiniz!”
Yazar : Tarih : Okunma : 6 kişi Yorum Yap
AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, Paraguay Dostluk Grubu Başkanı Yücel Menekşe yayınladığı mesajda;
SİZLER GELECEĞİMİZİN TEK EMANETÇİLERİSİNİZ!
Tarih 19 Mayıs 1919… Günümüzden tam 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Anadolu’ya ilk adımını atmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma vapuru ile Samsun’a ilk adımla başlayan milli mücadelemiz Amasya, Erzurum ve Sivas’tan tüm yurda yayılmıştır.
Çok zor şartlar altında sürdürdüğümüz bağımsızlık mücadelesi sonucunda, vatanımız, bölünmez bir bütün olmuş; gelecek nesillere emanet edilmiştir. Bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında daha güçlü ve umutlu bir Türkiye hedeflenmiştir. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize bu noktada olan güvenimiz tamdır. Milli Mücadele ruhuyla her alanda yerli ve milli atılımlar yapacak, ülkemizi muasır medeniyetlerin üstüne taşıyacak olan gençlerimize tüm kalbimizle inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla yâd ediyorum. Başta gençlerimiz olmak üzere, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın