“Merhum Başbuğ’umuz örnek bir tarihi şahsiyetti”

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya Başbuğ Türkeş’in vefatının 23. yılında bir açıklama yaptı. Başkan Kaya, “Türk Siyasi Hayatının önemli isimlerinden olan, fikirleri, politikaları ve milli birlik konusunda ortaya koyduğu görüşlerle herkes tarafından büyük takdirle hatırlanan Başbuğ Türkeş her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Nisan’da, 23’ncü ölüm yıldönümünde anılıyor. Türkiye’de, Dünyada..

“Merhum Başbuğ’umuz örnek bir tarihi şahsiyetti”
Yazar : Tarih : Okunma : 55 kişi Yorum Yap

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya Başbuğ Türkeş’in vefatının 23. yılında bir açıklama yaptı.

Başkan Kaya, “Türk Siyasi Hayatının önemli isimlerinden olan, fikirleri, politikaları ve milli birlik konusunda ortaya koyduğu görüşlerle herkes tarafından büyük takdirle hatırlanan Başbuğ Türkeş her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Nisan’da, 23’ncü ölüm yıldönümünde anılıyor. Türkiye’de, Dünyada faaliyet gösteren Ülkücü Kuruluşlarda ve bütün Türk Devletlerinde saygıyla anılan Türkeş için bu yıl Corona virüs sebebiyle anma toplantıları tertip edilemeyecek ve organizasyon düzenlenmeyecek. Merhum Liderimiz ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i bu yıl birlik içinde anamamanın üzüntüsü içerisindeyiz. Ama bizim için Başbuğumuza yapılan duaların, okuduğumuz Kur’an-ı Kerimlerin ve niyazların ne sınırı ne de mekânı vardır. O fani aleme mührünü vurmuş ve baki aleme şerefle yürümüş bir dava adamıdır. Sözleri daima kulaklarımızda çınlamakta, emirleri ülkümüze sevk etmekte ve fikirleri ufkumuzu aydınlatmaktadır. Başbuğ Türkeş’in evlatları O’nu anmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek ve gösterdiği hedeflere yürümekten bir an olsun bile geri durmayacaktır..

Başbuğumuz hayatının her döneminde verdiği Vatan, Bayrak, Devlet, Millet ve Cumhuriyet mücadelesiyle örnek bir tarihi şahsiyettir. Türkeş dava imanına, namusuna ve ahlakına sahip önemli bir devlet adamıdır. Türkeş tek başına yola çıkan ama milyonları peşinden sürükleyen adamdır. Başbuğ Türkeş öyle kadrolar yetiştirmiştir ki bu kadrolar Türk Milletinin güveneceği en sağlam dal, Türk Devletinin yaslanacağı yüce dağlar misali Ülkücü Kadrolar, Devletin Asil Evlatlarıdır… Ne mutlu bize ki Başbuğ Türkeş’ten sonra Türk Milletine ve Türk Devletine hizmette en güçlü iradeyi ortaya koyan, yine sarsılmaz bir iradeye, iman ve ilkelere sahip Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin emrinde ülkü yolunda mücadele ediyoruz. Yakın tarihimiz ve yaşadıklarımız bize göstermiştir ki, Türkeş ve Lider Bahçeli varlıkları ve yaptıklarıyla Türk Milletinin sonsuza dek sürecek olan mücadele azminin abide şahsiyetleridir. Bizler ömrümüzün sonuna kadar da Başbuğ Türkeş’in izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde mücadelemizi sürdüreceğiz. Başbuğ Türkeş, Türk Töresini, Türk Devlet Felsefesini, Türk Birliğini ve Türk Milletinin büyük olma ülküsünü Atatürk’ten sonra Türk Milletine öğreten dava adamıdır. Başbuğ Türkeş kâmil bir mümin, sarsılmaz bir irade, yüksek ahlak ve milli şuur zirvesidir. O’nu hiç unutmadık, unutmayacağız. Merhum Liderimiz Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının 23. Yılında rahmet, minnet ve dualarla anıyor, tüm dava arkadaşlarımızı hayır dualara davet ediyorum” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın