Milletimiz İstiklal mücadelesiyle tarihte eşine az rastlanır bir destan yazmıştır

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 19 Mayıs 1919 tarihinde yakılan milli mücadele ateşiyle Türk Milletinin tarihte eşine az rastlanır bir destan yazdığının altını çizdi. Başkan Gündüzpolat, “Asırlardır hür yaşayan Aziz Milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışını simgeleyen 19 Mayıs’ı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı, birlik ve beraberlik içinde, huzur..

Milletimiz İstiklal mücadelesiyle tarihte eşine az rastlanır bir destan yazmıştır
Yazar : Tarih : Okunma : 22 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 19 Mayıs 1919 tarihinde yakılan milli mücadele ateşiyle Türk Milletinin tarihte eşine az rastlanır bir destan yazdığının altını çizdi.
Başkan Gündüzpolat, “Asırlardır hür yaşayan Aziz Milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışını simgeleyen 19 Mayıs’ı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı, birlik ve beraberlik içinde, huzur ve refah ortamında, bu günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz. Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda, içinde bulunduğu bütün olumsuz şartlara rağmen, yeniden şahlanan Milletimiz, 19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı İstiklal Mücadelesiyle, tarihte eşine az rastlanır bir destan yazmıştır” dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın